Pleštil: Těžký soupeř, panuje spokojenost

FK Jablonec FC Baník Ostrava
FORTUNA:LIGA, 1. kolo so 24. 7. 2021, 16:00

Záložník Dominik Pleštil byl u zrodu jediné gólové akce duelu s Baníkem Ostrava a fanoušci si ho zvolili hráčem zápasu. V pozápasovém rozhovoru přiznal, že už byl připravený vystřídat.

Dominiku, na úvod sezony jsme si připsali velmi důležité tři body s nelehkým soupeřem. Jak si zápas viděl z tvého pohledu?

Bylo hodně důležité začít nový ročník vítězstvím a to se nám podařilo. Samozřejmě se to nerodilo vůbec lehce, Baník byl velmi těžký soupeř. Hlavně v druhém poločase jsme tam měli hodně štěstí, když jsme si sami nastřelili tyčku, pak dali hosté gól, ale naštěstí z ofsajdu. Dohráli jsme to do konce a tři body jsou doma, takže panuje spokojenost.

Jediný gólový moment se zrodil dvě minuty před koncem po tvém centru. Nepřekvapilo tě, že na zadní tyči skoroval zrovna nevysoký Vašek Pilař?

Ani nepřekvapilo. Už z tréninku víme, že Pilka (Václav Pilař) má hodně dobrej výskok i hlavu. On je zkušený a ví kdy vyskočit. Ono to někdy ani o té výšce není, když to umíte načasovat, on má navíc dobrý odraz. Vyšplhal se tam krásně.

Nechystal si se už na střídání těsně před tím gólovým momentem?

Chystal. Už jsem tahal nohy. Ten pohyb před tím sprintem, to už byla taková těžká chůze (smích). Naštěstí jsem to tam z posledních sil ještě docela dobře nacentroval a padl z toho gól.

Trenér dnes po zápase chválil výkony křídelních hráčů. Na tyto pozice je vás v kádru poměrně hodně, jsi rád, že jsi dostal příležitost v základní sestavě?

Jsem za to rád, že trenér na mě vsadil. Doufám, že jsem mu důvěru dnes splatil. Samozřejmě konkurence je dobrá a to v každém týmu. My musíme každý trénink odjet naplno, tak abychom byli znovu v sestavě. Snad budu pokračovat v nějakých kvalitních výkonech.

Zahrávali jsme hned 16 rohových kopů, ale nedařilo se nám z nich více ohrožovat branku soupeře. Kde byl problém?

Oni mají také vysoké hráče a dařilo se jim nás bránit. Je pravda, že jsme se z těch rohů nedokázali úplně prosadit jak bychom si přáli.

Jak se hrálo po delším čase před větším počtem diváků?

Je to úplně něco jiného. Já osobně bych pouštěl už víc lidí, už jsou skoro všichni naočkovaní. Furt jsou nějaké testy, tak moc nechápu, proč už nemůžou být plné kapacity stadionů. Samozřejmě se pak hraje úplně jinak.

Je dnešní výkon povzbuzením před blížícími se kvalifikačními boji v Evropské lize?

Stoprocentně. Říkali jsme si, že potřebujeme vstoupit do sezony vítězstvím a nějakým kvalitním výkonem. Čeká nás toho hodně a my chceme udělat nějakej dobrej výsledek v Evropě. Takže vzpruha je to na začátek dobrá.

Může vám pomoci, že jablonecký kádr letos zůstal pohromadě?

Vždy nám po sezoně odešlo pět šest hráčů a ono je to pak těžké se sehrát, protože ty kvalifikační zápasy Evropy jsou brzy. Je to letos pro nás plus.