Pleštil: Dvojzápas rozhodla naše efektivita

MŠK Žilina FK Jablonec
Play-off UECL, 2. kolo čt 26. 8. 2021, 18:00

Po půlhodině hry vstřelil Dominik Pleštil důležitý gól v žilinské odvetě, kterým uklidnil náš tým. Jablonec poté dovedl zápas do vítězného konce a radoval se na Slovensku z postupu do základní skupiny.

Byl to tvůj nejdůležitější gól v dosavadní kariéře?

Asi jednoznačně. Zatím jich moc nedávám, bohužel. Doufám, že mi to pomůže do dalších zápasů, tak abych týmu více pomáhal i těmi góly.

Jak vám seděla zdejší umělá tráva? Nevypadalo to, že by vám ten povrch dělal nějaké větší problémy?

Jsme na ní zvyklí. Trénujeme na umělce prakticky celou zimu. Samozřejmě, je to velký rozdíl jít z trávy na umělku, ale nějaký extra problém nám to nedělalo. To, že bychom na to nebyli zvyklí, to určitě ne.

Říkali jste si po prvním zápase, že tohle už prostě pustit nemůžete?

Říkali. Věděli jsme, že to není stále hotové. Museli jsme být dál soustředění a od první minuty na ně vlítnout jako u nás doma, což si myslím, že se nám povedlo. Až teda na nějaké pasáže hry, kdy nás trochu zatlačili, ale to se asi dalo čekat. Ten dvojzápas jsme zvládli skvěle.

Žilina je plná mladíků, podobných tvých vrstevníků, jak se ti líbí jejich mužstvo?

Hrajou krásný dynamický a rychlý fotbal. Maj neskutečné střely, hlavně tady doma. Na ty jsme si dávali speciální pozor, abychom je nenechali vystřelit za vápnem, protože jim to tam padalo fakt krásně.

Dvojzápas skončil dvěma našimi výhrami a celkovým skore 8:1. Bylo ty zápasy tedy hlavně o naší efektivitě?

Je stoprocentně. Byli jsme efektivní a to rozhodlo.

V pátek se losují základní skupiny Evropské konferenční ligy UEFA. Máš nějaké speciální přání?

Postoupit (úsměv). Speciální tým asi ne, je to teď všechno čerstvé, a ještě jsme nad tím nepřemýšleli. Nechtěli jsme si totiž hlavně po tom prvním zápase dávat do hlavy, že to už máme jasné. Takže jsme nad tímto vůbec nepřemýšleli. Vím, že tam jsou Tottenham a AS Řím, to jsou velkokluby a bylo by samozřejmě super si proti nim zahrát.