Aktualita
11
leden
2021

Petr Rada vyhrál anketu Trenér měsíce!


Trenér Petr Rada zažil s našim týmem mocný a vydařený finiš podzimní části FORTUNA:LIGY. Posun na 2. místo v tabulce vynesl našemu trenérovi prvenství v anketě o Trenéra měsíce!

V hlasování o nejlepšího hráče a trenéra za měsíc prosinec 2020 uspěli útočník Slavie Abdallah Sima a kouč Jablonce Petr Rada.

MALL.CZ Trenér měsíce prosince: Petr Rada (FK Jablonec)

Málokdo očekával, že nejbližším pronásledovatelem vedoucí Slavie po podzimní části bude právě Jablonec. Ten za sebou nechal Spartu i Plzeň a po podzimu je na skvělém druhém místě se ziskem 29 bodů.

Mužstvo Petra Rady předvádí v posledních letech v lize konstantní výkony a podzimní část aktuálního ročníku zakončilo v prosinci přesvědčivě pěti vítězstvími a jednou remízou. Závěrečný měsíc roku 2020 Radovi svěřenci zahájili výhrou 2:0 ve Zlíně, po které následovalo domácí vítězství nad Bohemians 2:1.

Jablonec se blýskl proti Plzni, s níž doma prohrával už 0:2, ale předvedl skvělý obrat a slavil zisk tří bodů po výsledku 3:2. Následovala remíza v Karviné 2:2 a na závěr dvě výhry – doma nad Českými Budějovicemi 2:1 a v Olomouci v poměru 3:1.

I díky prosincovým výkonům se mužstvo Petra Rady nachází na skvělé druhé příčce, kterou se bude snažit v jarní části udržet.

MALL.CZ Hráč měsíce prosince: Abdallah Sima (SK Slavia Praha)

Devatenáctiletý útočník ze Senegalu se stal v posledních týdnech a měsících nejskloňovanějším fotbalistou běhajícím po českých trávnících.

Bývalý hráč druholigového Táborska a třetiligového béčka Slavie na sebe upozornil ve velkém stylu, když si v úvodních osmi ligových zápasech připsal hned sedm gólů a jednu asistenci. Sima udivoval i v Evropské lize, kde v šesti zápasech zaznamenal tři góly a jednu asistenci.

Abdallah Sima byl zvolen nejlepším hráčem FORTUNA:LIGY za měsíc prosinec. V něm Slavia odehrála čtyři zápasy, ani jednou nezaváhala a Sima odehrál téměř plnou porci minut. A byl hodně vidět. V derby proti Spartě, které Slavia vyhrála 3:0, se blýskl dvěma góly a stejným způsobem se prosadil i proti Liberci (3:0).

Klíčovým hráčem byl i proti Bohemians, které Slavia zdolala 2:1 a Sima vstřelil jeden gól a na rozhodující přihrál. Naprázdno vyšel jen v Plzni, kde sešívaní zvítězili 1:0. Celkově v prosinci si Sima, o kterého je už zájem v zahraničí, připsal 4 starty, 5 gólů a 1 asistenci.

Související zprávy


Sdílej


Výhody registrace

  1. Pravidelný newsletter do emailu. Už vám nikdy nic podstatného neunikne!
  2. Přístup do diskuzního fóra.
  3. Možnost klást dotazy vedení klubu.
  4. Účast ve speciálních soutěžích o ceny (pouze pro registrované).
Registrace zde

Facebook

Twitter


O webu | GDPR | Kontakt | RSS

© 2014-2021 FK Jablonec. Všechna práva vyhrazena.