Petr Rada: Postup jsme brali se vší vážností

FK Jablonec 1.FC Slovácko
MOL Cup, ČF st 7. 3. 2018, 16:00

Jabloneckému kouči Petru Radovi komplikuje sestavování základní jedenáctky zdravotní stav některých fotbalistů. Přesto si mohl kouč užít s týmem pohárový postup přes Slovácko.

Trenér Slovácka Michal Kordula byl na pozápasové tiskové konferenci velmi kritický. „Jablonec vyhrál zcela zaslouženě, byl od první minuty absolutně lepším mužstvem. My jsme zde předvedli katastrofální výkon. Nepředvedli jsme nic, za co bych mohl své hráče pochválit. Tedy až na brankáře Daňka, ostatní byli špatní. Musím se nyní omluvit lidem, kteří za námi přijeli nás povzbudit, protože náš výkon byl opravdu ostudný,“ nebral si servítky kouč Slovácka Michal Kordula. „Ze základní sestavy nám bohužel vypadl útočník Zajíc, který měl zdravotní problémy, navíc se v průběhu hry zranil i rozehrávající se kapitán Šumulikovski,“ láteřil trenér Slovácka.

Jablonecký lodivod Petr Rada k vítěznému utkání řekl. „Jsme rádi za postup, brali jsme to se vší vážností, a tak by to mělo být. Někdo si může myslet, že to je druhořadá soutěž, ale po titulu je to nejvíc. Nerodilo se to dnes lehce, dostali jsme se do vedení až ze třetí šance. Mohlo to být ošemetné, ale dokázali jsme zvýšit na 2:0. Po naší chybě se soupeř vrátil do hry. Trochu se štěstím jsme přidali třetí gól. Měli jsme tam dost dalších šancí, ale víc jsme jich už neproměnili. Postoupili jsme a teď se musíme připravit na nedělní Ostravu. Máme tři zápasy v jednom týmu, ale žádná únava nepřipadá v úvahu. Máme anglický týden a není se na co šetřit,“ řekl rázně na tiskové konferenci jablonecký kouč. Tomu v posledních dnech a hodinách komplikuje zdravotní stav kádru. „Bohužel dopoledne měl horečky Trávník a na začátku zápasu nám se svalovým zraněním vypadl i Hübschman. Po duelu ve Zlíně je mimo Hanousek. Ale jsou tu další hráči, kteří je musí nahradita a ti dostanou šanci,“ pravil s výhledem dalších duelů Petr Rada.