Rozhovor
3
leden
2018

Petr Rada: Chceme být dobře natrénovaní


Z nemalé sněhové nadílky si nový kouč Petr Rada hlavu před prvním tréninkem nelámal. „Je to příjemné, lepší než nějaké bláto, ne,“ pousmál se.

Na začátku přípravy zasypala Jablonec nemalá sněhová pokrývka, vyrazíte přesto v den prvního srazu ven?

Samozřejmě, že půjdeme ven. Podmínky tady v Jablonci jsou každý rok stejné. Z mého pohledu je toho ještě málo (úsměv). Začalo padat až dneska. Sníh k tomuhle kraji patří. Musíme si s tím poradit. Hráči, kteří tu jsou, moc dobře vědí, jak tady probíhá zima. K fotbalu to patří. S tímhle určitě nebude problém.

Jaký kádr přivítáte na prvním srazu?

Mezi nováčky máme brankáře Hanuše, zůstal nám Standa Tecl, to je pro nás taky pozitivum, protože tam jsme měli trochu obavy, aby nezůstal ve Slavii. Z juniorky jsme si vytáhli Patrika Schöna a Matěje Kubistu. Přípravu s námi začne i Houser, který na podzim hrál za Mšeno. Z hostování se vrátili Lischka a Breda.

Zdravotně jsou všichni v pořádku?

Budeme se teprve seznamovat a s hráči budu mluvit. Kdo by přišel nemocný, tak by to bylo hned v začátku pro něj manko. Zranění k fotbalu patří. Nikdo nic vážnějšího zatím nehlásil, jen Vojta Kubista měl problémy, ale to je mladej kluk, ten to vydrží. Musíme se dobře připravit. Důležité v této fázi bude, aby hráči byli zdravotně v pořádku. Tak aby absolvovali co největší porci přípravy.

V plánu máte dost přípravných zápasů.

V Praze budeme hrát Tipsport cup, kde nás na umělé trávě čekají kvalitní soupeři a asi tam budou i lepší klimatické podmínky. Budeme se snažit v přípravných zápasech prostřídat všechny hráče. Jsem zastánce toho, že více zápasů je vždy lepší než pouhý trénink.

S kádrem jste nyní tedy spokojen?

Uvidíme dál v průběhu přípravy. Máme nějakých šest sedm neděl do začátku ligy. Kdyby nás tlačila někde bota, tak bychom to řešili. Kádr je zatím dle mého dostatečný vzhledem k počtu zápasů, který nás čeká. S tím si vystačíme, pokud budou všichni zdraví. Pokud by měl někdo přijít, tak by to mělo být co nejdříve, nejlépe v horizontu čtrnácti dnů, tak aby byl uvedený hráč delší čas s námi.

Jméno Davida Lafaty už pro vás není aktuálně téma?

Je to hodně velká spekulace. Nemůžeme dělat nic. Na řadě je Sparta, protože tam má smlouvu. Letenští začínají přípravu zítra a pokud s ním budou počítat, tak je to myslím zcela bezpředmětné.

Na co byste se chtěl v přípravě speciálně zaměřit?

Chceme být dobře natrénovaní, mít dobrou kondici. Není to o tom, že by před mým příchodem hrál Jablonec špatně. Zdeněk (Klucký pozn. autora) tady odvádí dobrou práci. Navážeme na to, budeme chtít vozit více bodů ze zápasů venku a doma se pokusit udržet nějakou neporazitelnost. Hráči vědí, o co jde. V tabulce máme sice trochu odskok, ale pořád je o co hrát. Hráči si to musí uvědomit a musí to být vidět v jejich přístupu. Ale s tím v Jablonci nebyl nikdy problém.

Související zprávy


Sdílej


Výhody registrace

  1. Pravidelný newsletter do emailu. Už vám nikdy nic podstatného neunikne!
  2. Přístup do diskuzního fóra.
  3. Možnost klást dotazy vedení klubu.
  4. Účast ve speciálních soutěžích o ceny (pouze pro registrované).
Registrace zde

Facebook

Twitter


O webu | GDPR | Kontakt | RSS

© 2014 FK Jablonec. Všechna práva vyhrazena.