Penalta? Moje chyba, kál se Jeřábek

SK Slavia Praha FK Jablonec
FORTUNA:LIGA, 26. kolo so 30. 5. 2020, 20:00

Ve třetím zápase za Jablonec dostal stoper Michal Jeřábek příležitost zahrát si poprvé celé utkání. Na Slavii se ale týmu hrubě nevedlo, jak utkání viděl 26-letý obránce?

Michale pět branek, nejtěžší porážka v sezoně. Kde hledat příčiny vysoké prohry na Slavii?

Ze začátku přišla zbytečná penalta, kterou jsem udělal já. Byl z toho zbytečný první gól. Hodně gólů jsme Slavii zbytečně darovali. Byli jsme pozdě u hráčů a špatně jsme je dostupovali. Oni měli na všechno pak hrozně moc času. Při kvalitě Slavie to pak dokázali dostat do těch prostorů, kde byli v dobrých nábězích. Sami jsme to domácím hodně ulehčili.

Zmínil si penaltu, která vše odstartovala. U zákroku na Standu Tecla si byl právě ty.

Ano a měl jsem ho vystát a nepustit ho za sebe. Neměl jsem do něj jít takhle. On byl zády k bráně, v tomhle místě by nic neudělal. Chtěl jsem to odkopnout. Bohužel, jednoznačně moje chyba.

Srovnat ještě mohl Honza Chramosta, jenže ani jemu se nepovedlo skórovat.

Kdyby vyrovnal, byla by to pro nás vzpruha. Rázem by z toho byl otevřený zápas, jenže my jsme v koncovce neměli kvalitu a Slavia nás pak už jen trestala.

Slavia měla uprostřed hřiště dost času rozdávat nebezpečné přihrávky do náběhů, nebyl taky hlavní problém?

Je možné že jsme byli někdy až moc natažený a oni dobře odskakovali do meziprostorů, šikovně si pak nabíhali krajní hráči. Tohle si musíme ještě rozebrat a podívat se na to.

Zápasy jdou v rychlém sledu, už v úterý nás čeká vzhledem k vývoji v tabulce obrovsky důležité derby s Libercem.

Chce to Slavii rychle hodit za hlavu. Derby bude to jiný zápas, hrajeme doma a my potřebujeme vyhrát, protože to tam je za námi všechno hrozně našlapaný.