Páteční předehrávka proti Mladé Boleslavi

FK Jablonec FK Mladá Boleslav
ePojisteni.cz liga, 8. kolo pá 23. 9. 2016, 20:15

Účet 8. kola ePojisteni.cz ligy otevře páteční předehrávkou náš Jablonec, který přivítá na Střelnici aktuálně druhý celek tabulky z Mladé Boleslavi.

V městě automobilů mají za sebou poměrně peprné měsíce. Ještě v létě se tým trenéra Karla Jarolíma vyrovnával s odchody Čermáka, Sčuka či Baroše. Protože šlo ale o předem plánované změny, stihli se na ně v klubu včasně připravit, tým totiž posílili Keresteš, exjablonecký Valenta či útočně laděný Australan Golgol Mebrahtu. Největší zásah do mladoboleslavské kabiny však teprve následoval, po nepovedeném Euru byl od národního mužstva odvolán trenér Vrba a šéf FAČR oslovil právě lodivoda Mladé Boleslavi Karla Jarolíma. Ačkoliv se funkcionáři na odchodu trenéra k české reprezentaci dohodli, byla součástí úmluvy i domluva o tom, že Jarolím povede středočeský tým na začátku ligové soutěže a zkusí s ním postoupit i přes úvodního soupeře v Evropské lize.

Jenže Mladé Boleslavi se stejně jako v předchozích letech sen o základní skupině Evropské ligy rozplynul hned ve 3. předkole, tentokrát byl nad její síly překvapivě makedonský klub Škendija Tetovo. Za to v ligové soutěži se Středočechům dařilo hned od samého začátku. První zaváhání přišlo až s premiérou nového kouče Leoše Kalvody, pod jehož vedením tým prohrál domácí utkání s nováčkem z Karviné 1:2. V dalších kolech ale přišly další velmi dobré výkony a výsledky. Boleslav ztratila body už jen na Spartě, kde odehrála velmi dobrý zápas, který stačil nakonec jen na remízu 2:2. Náš páteční soupeř je tak na velmi dobré vlně, s šestnácti body okupuje druhou příčku. Ve svém týmu má průběžně nejlepšího ligového střelce Chramostu, který se na velmi aktivním skóre 14:5 podílel sám hned šesti góly.

I přestože si Mladá Boleslav užívá velmi povedený ligový start, musela řešit i nepříjemné zprávy. V zápase Hradcem Králové se jí zranil tvůrce hry Jakub Rada, který si přetrhl zkřížený vaz v koleni. Mladoboleslavský záložník tak přišel nejen o svůj reprezentační sraz, ale i o celý zbytek ligové sezony. Funkcionáři středočeského týmu však hned reagovali a do týmu brzy přivedli z Hradce Králové Petra Mareše a na hostování navrátilce Marka Matějovského z pražské Sparty.

Náš tým je po sedmi kolech na deváté příčce ligové tabulky se ziskem 9 bodů. Poslední bod přidali jablonečtí v minulém kole na hřišti Jihlavy, kde brali bod za remízu 1:1. Celkově však už náš celek čeká pět kol na tříbodovou injekci a pocit vítězství. "Mladá Boleslav má dobře rozjetou soutěž. I po výměně trenéra má jejich hra velkou kvalitu. Ne náhodou jsou v tabulce tam, kde jsou. Určitě přijede těžký soupeř. Jdeme do zápasu jako do každého. Máme znovu problémy se sestavou. V pěti zápasech jsme nezískali tři body a zápas v domácím prostředí nám velí, abychom tu nepříznivou sérii zastavili," říká k pátečnímu zápasu trenér Jablonce Zdenko Frťala.

Vzájemné zápasy obou klubů bývají poměrně vyrovnané. Jabloneckým barvám se dařilo proti tradičnímu soupeři předloni, když neprohrál ani jeden ze čtyř hraných duelů a to v rámci ligy i domácího poháru. Mladá Boleslav odpověděla podobnou mincí zase v loňské sezoně, když ve třech vzájemných měřeních ani jednou nezaváhala. Kdo bude úspěšnější v páteční předehrávce 8. kola ePojisteni.cz ligy?

Utkání začíná v pátek 23. září od 20:15 hodin na Střelnici v Jablonci nad Nisou

Rozhodčí: Marek Emanuel - Ratajová Lucie, Peřina Pavel