Páteční předehrávka doma s Teplicemi!

FK Jablonec FK Teplice
FORTUNA:LIGA, 14. kolo pá 25. 10. 2019, 18:00

14. kolo FORTUNA:LIGY odstartuje páteční předehrávkou na jablonecké Střelnici, kde se představí fotbalisté Teplic, kterým se od září bodově daří.

Fotbalisté z lázeňského města skončili loni na desáté příčce a jen těsně se vyhnuli skupině o udržení. Jejich boje v prostřední skupině o případnou účast v pohárové Evropě ale rázem utnul nevídaný domácí debakl 0:8 hned v prvním vyřazovacím dvojutkání s Mladou Boleslaví. Na Stínadlech bylo dusno a před novou sezonou přišly nemalé změny. Angažmá si hledali Hošek, Luts i Soungole, hostování skončilo Kuchtovi a Bezdičkovi, k nám do Jablonce přestoupil Krob a už v průběhu rozjetého podzimu odešel hostovat do Slavie i produktivní Hora. Novou oporu Tepličtí našli ve svém odchovanci Jakubu Marešovi, navrátilec a bijec po zahraničních angažmá vsítil už šest branek svého mateřského klubu! Ofenzívu mají za úkol navíc zkvalitnit i Vyhnal ze Zlína, a po krátkém angažmá v belgickém Lokerenu i řízný Řezníček. Teplice lovily i na mezinárodním trhu, přišli Rusové Paradin s Nazarovem a Španěl Royo. Příchod nových tváří vysvětluje teplický sportovní ředitel Štěpán Vachoušek. „Hledali jsme charakterní hráče, kteří přinesou do kabiny pohodu, dravost a chuť. Zapadli dobře, všichni se chtějí poprat o místo v základu. Konkurence je potřeba,“ je spokojen s doplněním bývalý reprezentační záložník. Kam podle něj směřují ambice žlutomodrých barev v letošní sezoně? „Důležité bude pohybovat se v prostřední skupině. Můj cíl je ale být do osmého místa a když to půjde, vymáčknout z toho co nejvíc,“ říká Vachoušek.

Teplice nečekal na úvod nového ročníku vůbec příjemný los, v úvodních šesti kolech zvítězili jen jednou. Se začátkem školního roku ale jakoby nad Teplicemi mávl někdo kouzelným proutkem. Hejkalovi svěřenci od té doby sedmkrát neprohráli, posbírali tři výhry a čtyři remízy a se ziskem 18 bodů se vyšvihli už na osmou pozici ligové tabulky. Naposledy uhráli před domácím publikem remízu 1:1 se Spartou, ale daří se jim i na hřišti protivníků, kde už urvali solidních devět bodů! Teplický lodivod Stanislav Hejkal nyní srovnává svůj tým na konci loňské sezony a nyní. „Tehdy, ač jsme dělali, co jsme dělali, stejně výkony i atmosféra v kabině měla lehce klesající tendenci. My jsme prostě museli otevřít okna a dveře a udělat v kabině průvan. Chtěli jsme přivést vítězné typy, a to se nám povedlo. Především Mareš a Řezníček, to jsou přesně oni, jsou důrazní, není jim jedno jak zápas dopadne, oni jsou podráždění a atakují rozhodčí. Tohle přesně Teplice potřebovaly,“ libuje si nyní teplický stratég.

Jablonec v posledním ligovém kole přivezl plusový bod za remízu 2:2 z prestižního derby v Liberci. S 21 body se drží v našlapané první šestce, přesněji na páté pozici. V páteční předehrávce se ale náš kouč Petr Rada bude muset obejít bez nejzkušenější borce, kvůli čtyřem žlutým kartám totiž bude postrádat kapitána týmu Tomáše Hübschmana. „Cíl je pro nás pořád stejný - zvítězit. Zápasy s týmy ze severu jsou vždycky náročné. S Teplicemi moc branek nepadá, minule jsme doma s Teplicemi vyhráli 2:1, a to jsme prohrávali 0:1. Určitě nás čeká těžké utkání, ale chtěli bychom potvrdit bod z Liberce. Bylo by dobré, aby přišli diváci a podpořili nás. Na derby v Liberci nám vytvořili fanoušci skvělou atmosféru, tak bych byl rád, aby nás podpořili i doma," říká před pátečním zápasem trenér Petr Rada.

Oba severočeské týmy mají ve vzájemných duelech poměrně vyrovnanou bilanci. Lehce pozitivní je přeci jen pro domácí Jablonec, který zvítězil v 15 duelech, Teplice se radovaly 13krát a v 18 případech se body dělily. Kdo se bude radovat v páteční předehrávce 14. kola FORTUNA:LIGY?

Utkání začíná v pátek 25. října od 18 hodin na Střelnici v Jablonci nad Nisou

Rozhodčí: Julínek - Podaný, Hock