Parádní góly a slast v Příbrami

1.FK Příbram FK Jablonec
FORTUNA:LIGA, 12. kolo so 20. 10. 2018, 17:00

Vysokou výhru 6:0 v Příbrami hodnotili po zápase naši nejproduktivnější hráči, dvougólový Jakub Považanec a třígólový Michal Trávník.

Tohle jsem ve své kariéře ještě nezažil, říkal třígólový Michal Trávník

Michale, dal si tři góly a ještě si k tomu přidal jednu asistenci. Pamatuješ se na něco podobného?

Nepamatuju, nic takového se ještě v mé kariéře nestalo.

Máš za sebou první hattrick. Ani v dorostenecké soutěži se nic podobného nezažil?

V třetí lize jsem v béčku Slovácka dal jednou hattrick. Ale jinak ne.

Dneska byl rychlý, napadalo ti to tam asi během sedmnácti minut.

Ten první gól padl na začátku druhého poločasu, navedl jsem si to na střed vápna a střela se mi povedla. Pak přišla penalta, na tu jsem si věřil, i když jsem to kopl tak zvláštně. Potom jsem dostal velkou chuť dát hattrick, a když mi to tam krásně nachystal Ikaunieks, už jsem to měl celkem jednoduchý.

Při té penaltě si trošku uklouzl, ne?

Trošku víc. Chtěl jsem to dát doprostředka, ale gólman skákal po levé ruce, takže by to stejně neměl. Ale s tímhle jsem nepočítal. To rozhodně ne.

Za stavu 4:0 tě asi spoluhráči vyhledávali, aby si hattrick dal.

Nevím jak spoluhráči, ale já jsem za ním šel.

Určitě tě čeká za hattrick nějaké zápisné.

To já nevím. Uvidím, co na to řekne Hybša (Hübschman).

Po zápase vládne mezi spoluhráči naprostá spokojenost. Čekali jste, že byste tady něco podobného mohli uhrát?

Takovýhle výsledek určitě ne, ale jeli jsme sem vyhrát a to se podařilo. Jen ten začátek nebyl z naší strany ideální. Moc jsme ho nechytli, ale postupem času jsme se do toho dostávali. Měli jsme brejkové situace, které jsme zpočátku měli líp zakončovat, ale jak jsme dali na 3:0, tak bylo po zápase.

Cítil si už před zápasem, že by ti to tam mohlo napadat?

Necítil. Naopak jsem se trošku bál, že když byla reprepauza, že by mě střelecká fazóna mohla opustit, ale naštěstí k tomu nedošlo.

Nechtěl si jít na trestňák, po kterém padnul gól?

Ani ne. Z Povyho (Považance) jsme si před zahráním dělali srandu a říkali jsme si, do které řady to půjde, ale on má tyhle kopy výborný a trefil to neskutečně.

Tvoje výkony jsou na podzim výborné, ke své technické dokonalosti si přidal i střelbu. Jak to všechno prožíváš?

Jsem celkem spokojenej. Od zápasu s Olomoucí nebo s Rennes se to trochu zlomilo střelecky a tolik gólů jsem ještě vůbec nedal. Doufám jen, že to bude pokračovat dál.

Dnešním výkonem si jistě upoutal i trenéra národního mužstva Jaroslava Šilhavého, který zápas sledoval. Myslíš si, že by si šanci mohl dostat?

To je všechno na trenérovi. V nároďáku je v současné době obrovská konkurence a teďka jsem tam taky byl, ale sestava co hrála v zápasech se Slovenskem a s Ukrajinou si sedla. Takže těžko říct, ale každopádně bych se chtěl v nároďáku udržet a potom se uvidí.

Dva góly a výhra 6:0, to se mi nikdy nepodařilo, líčil Považanec

Vyhráli jste vysoko 6:0. Pamatuješ takovýhle zápas?

V mojí dosavadní kariéře se mi to nestalo. Ale pamatuju se, že jsme s Duklou vyhráli 6:1 a vyšlo to právě proti Jablonci. Ale 6:0 a ještě k tomu dát dva góly, tak to už vůbec ne.

Ta tvoje druhá branka byla asi nejhezčí v tvé kariéře. Je to tak?

Nevím, ale myslím si, že jsem dal takových gólů víc. Musím si to v klidu vyhodnotit.

Také z trestňáku jako dneska?

Z trestňáku ještě ne. Ale pár gólů mi vyšlo, ještě když jsem hrál v Bánské Bystrici. Ty stály také za to.

Už když si střílel, tak si věděl, že ti to sedlo?

Tomáš Hübschman a Michal Trávník si ze mě dělali legraci a bavili se tím, že určitě překopnu tribunu, takže jsem rád, že jsem je trošku překvapil. Už když jsem to kopl, věděl jsem, že míč letí dobře a naštěstí to tam spadlo.

Zaregistroval si, že po tom krásném gólu ti tleskali i domácí fanoušci?

Ani jsem to nezaregistroval, ale určitě mě to těší.

Při prvním gólu se skvělým způsobem dostal přes dva bránicí hráče Lukáš Masopust, dal to před branku a ty jsi byl na tom pravém místě.

My jsme si to s Lukášem vyměnili, protože v zápase se Slováckem jsem mu to zase já takhle přesně dal a on to také dával do prázdné branky jako já.

Příbram hrála asi do 25. minuty dobře a nevypadalo to, že dostane takový příděl.

Máte pravdu. Úvodních dvacet až pětadvacet minut nám nevyšlo, jak bychom si přáli. Nedostupovali jsme hráče a domácí měli dost prostoru k rychlé kombinaci. Ale první gól nám pomohl a potom už bylo jasné, kdo je pánem na hřišti. Dali jsme šest gólů a mohlo jich být klidně i víc.

Po výsledkově ne úplně dobrém startu se teď na tabulku dívá určitě lépe, na třetí místo ztrácíte jen dva body.

Ani jsem si toho nevšiml, ještě jsem neviděl výsledky. Ale určitě je to dobré pro další práci.

Takovéhle vítězství je asi velkým povzbuzením před čtvrtečním pohárovým zápasem s Astanou.

Tak povzbuzení to určitě je, ale musíme být stále skromní a počítat s tím, že to není Příbram. K zápasu s Astanou musíme přistoupit tak, jak k tomu dnešnímu a potom by úspěch mohl přijít.