Infografika
23
květen
2016

Ohlédnutí za sezonou ve statistikách


V sezoně 2015/2016 se nám nepodařilo navázat na úspěšnou minulou sezonu, kdy jsme s velkým náskokem skončili na třetím místě a patřili jsme mezi nejlepší týmy s počtem inkasovaných branek. Podívejte se s námi na ohlédnutí za sezonou 2015/2016 včetně týmových statistik.

Po úspěšném tažení minulou sezonou nás čekal na startu nedávno skončeného ročníku těžký úkol v podobě kvalifikace Evropské ligy. Ve 3. předkole jsme senzačně vyřadili dánský velkoklub FK Kodaň po domácí prohře 0:1 a venkovní výhře 3:2. V play-off Evropské ligy nás čekal soupeř ještě zvučnějšího jména – Ajax Amsterdam. První utkání v Nizozemsku jsme prohráli 0:1 a domácí zápas nám dával velkou naději do boje o vysněný postup do skupiny. Bohužel remíza 0:0 nám nestačila a byl pro nás konec v pohárové Evropě.

Jakoby tento smolný závěr s Ajaxem předznamenal trápení v ligové soutěži. Tu jsme přitom odstartovali slušně. Na úvod jsme vyhráli 3:2 v Příbrami, následovala domácí remíza s Bohemians (2:2), smolná prohra v Jihlavě (0:1), domácí remízy s Libercem (1:1) a Spartou (1:1). Mezitím jsme si přivezli přesvědčivé vítězství 3:0 z Brna. V té době nám patřilo 6. místo v tabulce po pěti kolech a podobně jako Plzeň jsme měli pomalejší rozjezd v ligovém ročníku.

Nakonec jsme podzimní část SYNOT ligy po předehrávce na Bohemce zakončili na 8. místě s bilancí 4 výher, osmi remíz a čtyř porážek. A právě počet remíz, zejména z domácího prostředí, kdy jich bylo celkem 5, nás stál lepší umístění v tabulce. V domácím prostředí jsme si také připsali dvě porážky – od Mladé Boleslavi (1:2) a Plzně (0:1).

Sled událostí z podzimu vyústil ve změny ve vedení klubu a především na poli sportovním. Trenérem A týmu se stal Zdenko Frťala s asistentem Ivanem Kopeckým. Následovala velmi úspěšná zimní příprava, ve které jsme v domácích podmínkách a na soustředění v Portugalsku odehráli celkem 7 zápasů. A všechny byly vítězné! Nutno říct, že v přípravných zápasech se hraje více odvážně a týmy nejsou až tolik vázány taktikou. Proto bylo důležité výsledky nepřeceňovat a soustředit se na úspěšnější jarní část ligy a domácí pohárové soutěže.

Jarní vzkříšení přišlo zejména v domácích zápasech, kde jsme ani jednou neprohráli. Důležitý byl domácí start s Jihlavou, který nám vyšel výborně a zvítězili jsme 2:0. Ze sedmi zápasů jsme jich na Střelnici pět zvládli s plným bodovým ziskem a dvakrát remizovali. Na venkovních hřištích jsme si vybojovali jednu výhru, jednu remízu a pět porážek.

Náplastí na nevydařenou sezonu mohl být triumf v pohárové soutěži MOL Cup. Díky našemu úspěšnému tažení jsme se přes Vyšehrad, Frýdek-Místek, Duklu a Spartu dostali až do finále, které pro nás bylo druhé v řadě. Bohužel jsme favorizovanou Mladou Boleslav, která měla výbornou sezonu, ve finále zdolat nedokázali a podruhé v řadě jsme skončili jako poražený finalista.

Z pohledu rozšířených statistik byl letošní ligový ročník ovlivněn hlavně gólovou produktivitou a větším počtem inkasovaných branek. Zatímco v sezoně 2014/2015 jsme vstřelili 58 branek, teď to bylo pouze 46. V počtu inkasovaných gólů je rozdíl ještě markantnější. V minulé sezoně jsme dostali jen 22 branek, což byl druhý nejlepší výkon v celé lize. Lepší byla jen Sparta. V tomto ročníku jsme dostali v lize 39 gólů, což nás řadí až na osmé místo v ligovém pořadí. Nicméně v celkovém počtu střel jsme obsadili první místo mezi dalšími ligovými týmy. Z 448 střeleckých pokusů jsme na branku vyslali 173 střel, což je třetí nejlepší výkon v lize. Zajímavostí je, že s počtem útoků 3221 jsme v tomto ročníků na pátém místě v lize. V minulém ročníku nám počet 3066 útoků stačil na první místo z celé ligy.  

Podívejte se v grafickém porovnání, jak to vypadalo statisticky v nedávno skončené sezoně v loňském ročníku SYNOT ligy.

Související zprávy


Sdílej


Výhody registrace

  1. Pravidelný newsletter do emailu. Už vám nikdy nic podstatného neunikne!
  2. Přístup do diskuzního fóra.
  3. Možnost klást dotazy vedení klubu.
  4. Účast ve speciálních soutěžích o ceny (pouze pro registrované).
Registrace zde

Facebook

Twitter


O webu | GDPR | Kontakt | RSS

© 2014-2021 FK Jablonec. Všechna práva vyhrazena.