Ohlasy z kabiny po brněnském vítězství

FC Zbrojovka Brno FK Jablonec
HET liga, 27. kolo so 5. 5. 2018, 16:00

Vítězstvím 3:0 v Brně skoro jistě odsoudili naši hráči brněnskou Zbrojovku k sestupu. Těžko se proto po zápase mluvilo brněnskému odchovanci Luďkovi Pernicovi, za to za dvě trefy v jednom zápase byl rád Jakub Považanec.

Smíšené pocity Luďka Pernici

Jako brněnský odchovanec zažíváš asi hodně smíšené pocity. Máme tři důležité body, ale zároveň jsme Zbrojovku zřejmě definitivně poslali do druhé ligy.

Jsou to tři body pro Jablonec, ale zároveň obrovské zklamání za Zbrojovku. Je mi z toho smutno, jejich šance je teď už opravdu jen v oblasti teorie. Oni nejsou tak produktivní, a to je asi jejich největší problém.

Do větší šance jste Brno nepustili a sami jsme měli hodně brejkových situací.

Měli jsme spoustu náznaků, ale tou svojí zbrklostí jsme se o ně připravili. Do půlky jsme ale dali dvě branky. Druhý poločas jsme nezačali moc dobře, ale pak to Kuba Považanec krásně trefil na 3:0 a v nějaké 70. minutě už nebylo co řešit.

Chvílemi to vypadalo, že necháváme hrát Brno a sami se soustředíme na brejkové situace.

Záměr to nebyl. Šetřili jsme krokem. Asi jsme si mysleli, že to půjde samo všechno ve stoje. Neměli jsme ten správný pohyb a Zbrojovka to vycítila, navíc 2:0, ten nejhorší, oni už neměli co ztratit. A na tom hřišti to pak bylo vidět.

Před čtyřmi lety jsi z Brna přestoupil právě do Jablonce. Jak se ti tu vůbec hraje?

Přijel jsem s Jabloncem čtyřikrát, z toho jsme tu třikrát vyhráli a jednou prohráli. Jediná porážka přišla loni, když tu ještě hráli Pavel Zavadil a Kuba Řezníček. Kromě toho prohraného zápasu jsme tu ale vždycky vstřelili tři branky. Já sem měl Zbrojovku vždycky rád a mám ju rád. Hrálo se mi tu dobře, ale teď odjíždím se smíšenými pocity.

Do karet nám dnes hráli i výsledky soupeřů, Olomouc jen remizovala a Liberec doma prohrál.

Hlavně že prohrál Liberec. To sem nečekal, stejně jako ligové výsledky v minulých kolech. Já bych asi nemohl sázet, nečekal jsem, že třeba prohraje Slavie se Zlínem, že Plzeň doma najednou nebude vyhrávat, a to samé, že dnes vyhrála Jihlava v Liberci.

Říkal jsi, že jste někdy až příliš šetřili krokem. Měli jste už v hlavě středeční finále MOL Cupu?

Když můžu mluvit za sebe, tak jednoznačně ne. Nikdy se na nic nešetřím. Trenér do nás dva dny před zápasem vtlouká, že teď je tenhle zápas a na pohár ať myslíme od neděle.

Lépe, než třígólovou výhrou jste se ale na blížící se finále naladit asi nemohli.

To je jasný. Pohár ve Zlíně 1:0, v lize Liberec 2:0 a teď 3:0. Ve finále budeme rádi za jakékoliv vítězství.

A co třetí místo v lize, neláká vás?

Buďme realisti. Řeknu takové to známe, pojďme zápas od zápasu. Nechtěl bych nic podcenit. Po poháru budeme mít doma Karvinou. Budeme favoriti a i na ten zápas musíme jít koncentrovaně, abychom nedopadli třeba jako dnes Liberec s Jihlavou. Máme 47 bodů, doma máme Karvinou a Slovácko a jedeme na Slavii. S těmi si to můžeme pak rozdat, je to v Edenu, bude to obtížné a ono se pak stát může všechno, třeba i to třetí místo.

Dvougólový Kuba Považenec: Konečně mi to tam padlo

Jednoznačná výhra, ale domácí nebyli asi až tak odevzdaní, jak napovídá konečné skore.

Brno nebylo marné. Po našem prvním gólu jsme trochu chytili jistotu. Zvýšili jsme z penalty na 2:0 a pak bylo Brno takové odevzdané. V druhém poločasu jsme chtěli pokračovat ve stejné hře. Jenže nás Zbrojovka trochu zatlačila a my jsme se moc stáhli. Nehráli už jsme to, co jsme chtěli. Naštěstí nás uklidnil ten třetí gól a pak jsme to v klidu uhráli do konce.

Byl jsi na penaltu určený jako první?

Jo.

Dával si jí docela s přehledem, Melichárka si poslal k druhé tyči. Měl jsi stranu vybranou dopředu?

Jakou stranu jsem si vybral je moje tajemství, to se neprozrazuje (úsměv).

Druhá tvá branka na 3:0 byla krásná z dálky.

Zavřel jsem oči a vystřelil, naštěstí to tam padlo. Je to po delším čase. Snažím se střílet z dálky, ale v posledním čase to moc nevycházelo. Ale chvála bohu, dnes mi to tam padlo.

Konkurenti dnes zaváhali a my se vrátili na čtvrté místo.

Viděli jsme včera, že Sparta vyhrála a předskočila nás. Chtěli jsme jít zase před ně, tak abychom se na to čtvrté místo vrátili. Olomouc dnes remizovala, Liberec prohrál, a to nám zahrálo do karet. Dneska musíme být velmi spokojeni.