Odměna přišla po zlepšení v závěru

Randers FC FK Jablonec
Evropská konferenční liga UEFA, 4. kolo čt 4. 11. 2021, 18:45

Ke včerejšímu zápasu v Randers se v pozápasových ohlasech vrací ještě dva naši záložníci. Miloš Kratochvíl a Tomáš Hübschman, oba hráče štval nepovedený vstup do druhé půle.

Záložníka Miloše Kratochvíla dánský soupeř v odvetě překvapit. „Byl strašně těžký zápas i zdejší terén. Osobně mě hráči Randers překvapili oproti tomu, jak hráli u nás na Střelnici. Dneska mi přišli mnohem lepší, a proto to pro nás bylo o tolik těžší. První poločas byl ještě jakž takž, ale zase strašně vstoupíme do druhé půle. Dostali jsme dva slepené a zbytečné góly. Naštěstí jsme z toho udělali ještě 2:2,“ těšilo autora vyrovnávací trefy. „Věřit musíte vždycky, ale v té naší situaci, kdy těžko dáváme góly a zbytečné dostáváme. Bylo to složité, ale zaplaťpánbůh, že to dopadlo alespoň takhle,“ neskládal zbraně ani za nepříznivého stavu Kratochvíl. „Důležité, že jsme to dotáhli, jinak by nás předskočili. Máme ještě dva těžké zápasy. Zatím postupujeme, budeme se tam chtít udržet a jednoznačně postoupit. Víme, že na to máme,“ říká k aktuální druhé příčce skupiny D jablonecký záložník.

V zápase dostal po dlouhé době příležitost náš kapitán a nejzkušenější hráč Tomáš Hübschman. „Tohle je evropská soutěž, tady si není co užívat. Užívat si budu, až budu hrát někde okresní přebor. Delší dobu jsem nehrál, chtěl jsem se do toho dostat. A to jak běžecky, tak i fotbalově. Řekl bych, že mi to i delší dobu trvalo. Druhou půli co jsme dostali dva góly, tak jsme paradoxně začali hrát více po zemi, více kombinačně a dostávali jsme se do lepších příležitostí, než během první nebo v začátku druhé půle,“ hodnotil Hübschman, kterého také naštval začátek druhého poločasu, kdy náš tým v krátkém sledu dvakrát inkasoval. „Vstup nebyl dobrý, s tím souhlasím. Takhle jsme si to nepředstavovali. Polevili jsme podle mě v nějaké koncentraci. Do balonů jsme tam šli tak nějak napůl a nedokázali jsme to pořádně odkopnout, nebo zastavit hned ten jejich první nákop a bohužel oni z toho dali gól. To nás trochu poznamenalo, byli jsme trochu dole a vzápětí jsme dostali druhý gól. Až poté jsme se pomalu dostávali nahoru. Bylo to asi naší zlepšenou hrou a možná i polevením soupeře, který chtěl už ten zápas za stavu 2:0 dohrát. Začali zdržovat a přestali hrát tak aktivně a my jsme toho využili. Byli jsme aktivní a byli jsme odměněni vyrovnávající brankou,“ těšilo jabloneckého kapitán srovnání a důležitý bod do tabulky Konferenční ligy UEFA.