Od vítězství se musíme odrazit, zní z kabiny

1.FK Příbram FK Jablonec
ePojisteni.cz liga, 11. kolo so 22. 10. 2016, 15:00

Autoři úvodních dvou gólů v Příbrami Petr Jiráček a Martin Doležal hodnotí důležité vítězství 4:2 na stadionu U Litavky.

Jedna vlaštovka jaro nedělá, ví Petr Jiráček

Martine, po devíti zápasech přišlo konečně vítězství.

Tak je příjemné, že jsme tady vyhráli. Konečně to z nás trošičku spadlo, ale musíme zůstat na zemi, protože víme, že těch devět předchozích zápasů od nás bylo ne moc povedených. Ale dnešní vítězství je základ zase se odrazit k lepším výkonům a i výsledkům. Teď nás však čekají tři, čtyři těžké zápasy, takže se už musíme věnovat jim.

A je pro vás dnešní vítězství s Příbramí, po porážce s Brnem, taky odrazem k získání většího sebevědomí?

Ani Příbram na tom není dobře a nechtěla nám to dát zadarmo, ale určitě je lepší hrát proti ní než proti někomu silnějšímu. My jsme si dneska zkusili, že to jde a že máme na čem stavět. Ale jak říkám. Jedna vlaštovka jaro nedělá.

Důležité asi bylo, že jste dali už v 11. minutě gól a poté přišel druhý.

Samozřejmě, že nám to pomohlo. Všichni jsme se trošku uklidnili a myslím si, že jsme do konce první půle hráli to, co jsme chtěli. Drželi jsme balon a ještě jsme tam měli pár šancí. Ve druhé půli jsme zase zbytečně dostali dva góly, což nás sráží.

Nepřinesl začátek druhé půle do vašich řad až příliš velké uklidnění?

To bych ani neřekl. Ale Příbram vystřídala, přišel tam důrazný Majtan a nakopávali to, takže jsme tam chodili do hodně těžkejch balonů. Před druhým gólem nám tam jeden centr propad, což je škoda. Ale zaplať pánbůh, že si domů vezeme tři body.

Při tom tvém gólu se zdálo, že budeš střílet z první.

Trošku jsem byl překvapený, že to tam vlítlo, ale neměl jsem jinou možnost než trefit bránu. Šlo to k tyči a jsem rád, že to tam spadlo.

Ten gól tě asi hodně potěšil, protože ses trefil po pěti letech.

Fakt, jo? Asi to tak bude. Naposledy to bylo v dresu Plzně v zápase s Boleslaví. Kluci si ze mě už taky dělali srandu. Říkali mi, že bych se měl trefit, takže jsem rád, že jsem dneska týmu gólem pomohl.

Hráli jste prakticky s novou obrannou čtveřicí. Jaké to bylo?

Už v týdnu jsme to trénovali a kluci už tušili, že by to takhle mohlo vypadat. Myslím si, že i přes ty dva obdržené góly to nebylo špatný. Samozřejmě je vždycky na čem pracovat, ale jak už jsem říkal na začátku. Od dnešního vítězství se můžeme odrazit a dobře se připravit na další zápasy.

Co změnil nový trenér?

Myslím si, že na nějaké velké změny moc času nebylo. Před zápasem jednotlivým hráčům řekl, jak si to představuje a to jsme se pokoušeli na hřišti plnit. Možná ta změna byla trochu vidět, ale ještě nás čeká hodně práce.

Byl pro vás dnešní zápas dobrou přípravou na utkání se Slávií?

Takhle bych to neřekl, byl to normální ligový zápas. Se Slávií nás čeká úplně něco jiného. Daří se jí a je rozjetá, ale my neházíme flintu do žita. Na zápas se dobře připravíme a budeme to chtít Slávii co nejvíc znepříjemnit.

Martin Doležal: Trenér nám říkal, že máme lepší mužstvo a to se potvrdilo

Dnešní vítězství by mohlo znamenat, že byste se mohli odrazit k lepším výkonům a v tabulce jít nahoru.

Zda odrazit, to se ukáže až v dalším utkání. Dneska jsme hráli o cenné tři body a jsme rádi, že jsme to zvládli. Příbram také není v dobrém rozpoložení, ale věděli jsme, že když budeme dobře bránit, chodit do brejků a pár šancí proměníme, tak že máme šanci uspět. A to se nakonec potvrdilo.

Před týdnem jste přišli o trenéra a sportovního manažera. Jaká byla atmosféra před zápasem v kabině?

Co se stalo, stalo se. Přes týden jsme normálně trénovali. Trenér nás neustále povzbuzoval a říkal nám, že máme kvalitnější hráče než má Příbram a to se dneska potvrdilo. Občas v naší hře byly chyby, po kterých nás domácí přehrávali, ale myslím si, že jsme se na zápas připravili dobře a jsme spokojeni.

Zmínil si se o motivaci nového trenéra, ale byl i týdenní trénink trochu jiný?

Spíš jsme se snažili víc hrát, byli jsme hodně na balonu. Trenér nás furt nabádal, ať hrajeme, hrajeme a hlavně nás psychicky připravoval na to, že máme lepší mančaft a že vyhrajeme. Jsme rádi, že se to potvrdilo.

V zápase rozhodla efektivita, proměnili jste šance.

Asi jo. Vytvořili jsme si asi sedm šancí a z nich jsme dali čtyři góly, což se v poslední době nestávalo.

Ke konci zápasu jsi mohl střelit gól sám, ale místo toho si přihrál Teclovi, který dával do prázdné branky. Proč si nestřílel?

Budu upřímný. Chtěl jsem to dát, ale já už fakt neměl sílu. Už při běhu z vlastní půlky mě chytaly křeče a ani domácí obránce mě nestíhal, protože také už nemohl. Ale viděl jsem, že tam Standa dobíhá, tak jsem mu to radši přihrál, než abych to zkazil. Kluci si ze mě dělali po zápase srandu, že jsem běžel nějak divně, ale fakt už jsem nemohl…