Rozhovor
únor

Obrovský krok směrem vpřed, říká Jeřábek

Šestadvacetiletý stoper Michal Jeřábek se dnes připojil k týmu trenéra Petra Rady a po první tréninkové jednotce poskytl klubovému webu své dojmy z nového jabloneckého prostředí.

Michale, co pro tvou kariéru znamená dnešní přestup do Jablonce?

Je to pro mě obrovský krok směrem vpřed. Jablonec je v posledních letech špička, každý rok se pere o Evropu. Je tu kvalita, viděl jsem už zázemí klubu a tím vším je to pro mě velký krok.

V pondělí jsi na našem stadionu sledoval z hlediště počínání svých nových spoluhráčů při vydařené jarní premiéře s Příbramí. Co jsi na zápas říkal?

Kluky většinou z ligy znám déle. Ale teď jsem se na ně víc zaměřil, protože už jsem tušil a věděl, že od zítra s nimi začnu trénovat a budu s nimi v jedné kabině. Je dobré, že zápas zvládli, protože první kola bývají vždy ošemetná a nikdy nevíte, co od toho můžete úplně čekat. Super, že se to povedlo i takovýmto výsledkem.

Zmínil jsi, že některé kluky z naší kabiny znáš. Jmenovitě s Kubou Považancem a Janem Krobem ses už setkal na Dukle, respektive v Teplicích.

S oběma kluky to je samozřejmě příjemné setkání. S Krobíkem už jsem si nějakou tu chvíli psal a zjišťoval jsem od něj nějaké informace, docela jsme ten přestup spolu prožívali. S Kubou jsem se neviděl déle, ale už i s ním jsem stihl něco probrat. Myslím, že všichni kluci mě přijali tak nějak dobře.

S týmem už za sebou máš absolvovaný první klasický pozápasový trénink, jaký byl?

Byl krátký a intenzivní. Pro kluky, co neměli zápasové vytížení, to byl ideální trénink v tom dostat se do nějaké zátěže. Bylo to všechno v rychlosti a kvalitě. Mám z toho jen dobré pocity.

Jsi rád, že se po určité době opět vracíš do ligového kolotoče?

Těším se, že se budu moci připravovat na ligové utkání a budu pohromadě s tím top týmem. Budeme se chystat a připravovat a věřím, že se nám bude dařit.