Nový ročník ligy zná svůj jízdní řád!

Ve středu byl rozlosován nový ročník FORTUNA:LIGY! Start prvního kola je na programu o víkendu 24. - 25. července 2021! Nově si můžete také všechny naše zápasy přidat do kalendáře a nic vám neuteče!

Po minulé sezóně, kdy v lize startovalo 18 týmů, se herní model vrací zpět k 16 týmům s nadstavbovou částí. Ve středu schválilo Ligové grémium také několik další důležité body pro nový soutěžní ročník. Rozpis zápasů základní části FORTUNA:LIGY 2021/2022 již najdete také na našem webu.

Obou nejvyšších soutěžích se zúčastní po šestnácti týmech a odehrají v základní části utkání dvakrát každý s každým. Stejně jako v období před příchodem pandemie COVID-19 se vrací LFA k modelu nadstavbové části včetně barážových dvojutkání o účast ve FORTUNA:LIZE. Jedinou změnou oproti obvyklému modelu bude absence kvalifikačního utkání o účast v Evropské lize. Vítěz prostřední skupiny play-off o umístění bude motivován vyšším finančním ohodnocením ze strany LFA a nasazením do třetího kola MOL Cupu v nadcházející sezóně.

Důležitým krokem především pro fanoušky je skutečnost, že v nadcházející sezóně se bude až na výjimky dané především termínovou kolizí s duely českých klubů v evropských pohárech zápasový program držet výhradně soboty a neděle. Z rozpisu utkání FORTUNA:LIGY tedy odpadávají tradiční páteční předehrávky.

Důležitou součástí schválených pravidel pro nadcházející soutěžní ročník bude i ustanovení, že karanténní opatření v souvislosti s COVID-19 nebudou počínaje 26. ligovým kolem obou soutěží, tedy včetně utkání nadstavbové části FINÁLE FORTUNA:LIGY a baráže, důvodem pro odkládání zápasů. Kluby si také odhlasovali možnost pěti střídání v mistrovských utkáních na návrh mezinárodní pravidlové komise IFAB s tím, že změna bude platit pro nadcházející soutěžní ročník po schválení nového soutěžního řádu Výkonným výborem FAČR.

Přidejte si zápasy FK Jablonec do svého kalendáře a žádný zápas vám neuteče!

Máme pro vás před startem nového soutěžního ročníku novinku, kdy si můžete vložit naše zápasy do svého kalendáře v chytrém telefonu, tabletu nebo počítači. Stačí jen kliknout na odkaz  Add to calendar a vybrat si následně, jaký typ kalendáře používáte. Termíny zápasu se vám budou automaticky aktualizovat a u každého zápasu pak najdete také například odkaz na nákup vstupenek.

Author Martin Bergman