Rozhovor
září

Novic Haitl: Musíme zvednout hlavy a jít dál

Jablonecký odchovanec Patrik Haitl se v pondělní dohrávce v Mladé Boleslavi poprvé představil v základní ligové sestavě k teprve druhému ligovému startu. Podle hlasování fanoušků byl v utkání zvolen nejlepším hráčem na hřišti!

Jak moc pondělní porážka v Mladé Boleslavi bolí?

Bolí hodně. Chtěli jsme to zvládnout po tom nepovedeném poháru. Ale nezvládli jsme to, prohra 0:2. My musíme zvednout hlavy a jít dál.

Za bezbrankového stavu jsi měl asi největší naší šanci. Šlo v té situaci udělat něco jinak?

Určitě. Ze začátku jsem chtěl gólmanovi udělat kličku. On se ale dobře roztáhl a já to zkusil dát kolem něj. Bohužel nevyřešil jsem to ve prospěch týmu, což bych měl.

O chvíli později jsi měl na půlce hřiště poměrně tvrdý střet s Antonínem Křapkou.

Dali jsme si hlavami, bolelo to, ale nic zásadního.

Poprvé jsi nastoupil v základní sestavě. Jak ses cítil na hřišti?

Čekal jsem, že budu nervózní. Nervozita ale nějak nepřišla. Na hřišti jsem se cítil dobře, a to i po té neproměněné šanci. Uvidíme, jak to bude dál.

Myslíš, že ti k základu pomohlo i to, že jsi byl v kádru trenéra Rady a s týmem celou letní přípravu?

Určitě. Kluci, kteří by hráli místo mě, ještě neměli po zranění natrénováno. Asi to bylo zásadní i pro trenéra. Myslím, že jsem to chytil dobře.

Myslíš, že nás nějak pro dnešní zápas ovlivnilo čtvrteční vyřazení v Dunajské Stredě?

Těžko říct. Určitě to bylo velké zklamání, protože jsme dostali gól v posledních minutách. Nastavení pak dopadlo, jak dopadlo. Bylo by asi špatné říkat, že ne. Určitě to měl každý v hlavě. Trenér nás upozorňoval, že teď už se musíme soustředit na tento zápas. Na hřišti na nás ten pohár tolik nedopadl, ale bohužel prohráli jsme 0:2, takže je to špatné.