Nové Slovácko? Bez Doška a s koučem Levým

FK Jablonec 1.FC Slovácko
ePojisteni.cz liga, 3. kolo so 13. 8. 2016, 17:00

Ve 3. kole ePojisteni.cz ligy přivítáme na Střelnici pozměněný tým Slovácka. Jablonečtí věří, že i proti sobotnímu soupeři se dokáží gólově prosadit a naváží na dobrý vstup do nové sezony.

Na Slovácku si od nové sezony zvykají na éru bez kouče Svatopluka Habance a vytáhlého útočníka Libora Doška. Pouze tím ale výčet změn v kádru moravského celku nekončí. Kabinu opustil také důležitý střelec a tvůrce hry exjablonecký Jiří Valenta, který přestoupil do Mladé Boleslavi. Jediným nováčkem v kabině se tak stal pouze nový kouč Stanislav Levý, který ale prostředí na Slovácku velmi dobře zná, v klubu působil před rovnými deseti lety.

Nový kouč se v přípravě zaměřil na lepší propojení jednotlivých řad a zlepšení celkové defenzívy svého týmu. Po odchodu vysokého a urostlého Doška zřejmě Slovácko bude měnit svůj herní styl. „Budeme se snažit o aktivní presink a získávání míčů. Když není Došek, tak chceme, aby do trestného území chodily centry ze stran,“ poodhaluje novou strategii Levý, který se musí vyrovnat s užším kádrem. Přesto mu v týmu zůstává hned několik kvalitních útočných typů - Civič, Kerbr, Diviš, Biolek či Koné.

S jakým konkrétním konečným umístěním budou letos ve Starém Městě spokojeni? „Těžko nyní spekulovat o našem umístění. Pro mě je ale prioritou, abychom v každém zápase odevzdali maximum a měli čisté svědomí," řekl před startem sezony nový lodivod Stanislav Levý, jenž si pochvaloval během letní přípravy kondiční připravenost svého mužstva.

Pod jeho vedením odehrál tým v letní přípravě osm přípravných duelů s bilancí tří výher, čtyř remíz a jednou porážkou. V průběhu přípravy si tým Stanislava Levého zahrál i proti anglickému West Ham United, s kterým si připsal cennou remízu 2:2. V generálce Moravané remizovali bez branek s Uralem a těžký oříšek na ně čekal hned v prvním kole, kdy zamířili na pražskou Letnou. V hlavním městě Levého fotbalisté brzy prohrávali o dvě branky, přesto dokázali zvednout hlavy a odjet po dobrém výkonu poražení 2:3. Také v druhém kole Slovácko muselo dohánět dvoubrankové manko, proti pražské Dukle ale dokázalo v nastavení srovnat na 2:2 a konečné remízy si hráči i kouč náležitě cenili. „Ke konci jsme šli už do rizika, jen morální silou a vůlí jsme dotlačili zápas ke konečné remíze,“ řekl po zisku prvního ligového bodu v nové sezoně Stanislav Levý.

Jablonecký kouč Zdenko Frťala tým soupeře pozorně sleduje a na jeho adresu dodává. „Slovácko už od prvního kola potvrzuje, že kvalitu, kterou měli za trenéra Habance, mají stále a pokračují v tom. Na Spartě sehráli výborné utkání, v domácím prostředí se nevzdali ani za stavu 0:2. O to víc se musíme připravit na tohoto soupeře. I když tam už nehraje Libor Došek, který odvedl obrovský kus práce pro Slovácko. V kádru mají rychlostní typy hráčů, musíme se na ně dobře připravit,“ velí jablonecký lodivod.

Severočeši mají z úvodních dvou prozatím plný bodový zisk, doma porazili Karvinou a v mladoboleslavském azylu dalšího nováčka z Hradce Králové. V týdnu si oba sobotní soupeři zajistili postup do 3. kola MOL Cupu přes třetiligové soupeře. Slovácko zvítězilo 3:1 v Uničově, když se gólově prosadilo až po změně stran, domácí pak už stačili jen korigovat konečné skore. Jablonec se v Domažlicích podobně prosadil třemi přesnými zásahy, jenže už v prvním poločase, v druhém přidal jednu branku a také v tomto zápase domácí v závěru snížili čestnou brankou. Před vzájemným sobotním soupeřem kouč Frťala poznamenal. „Chceme do zápasu jít s maximální agresivitou jako s každým soupeřem. Ale obdrželi jsme ve dvou zápasech čtyři branky… Když se vyvarujeme chyb, jaké jsme udělali v prvním utkání, tak věřím, že budeme po devadesáti minutách úspěšní,“ věří jablonecký lodivod.

Našemu soupeři se na jablonecké Střelnici příliš nedaří, všechny tři body si jejich tým dokázal ze severu Čech odvést naposledy na jaře roku 2002. Od té doby zde uloupil jediný bod, před dvěma lety za remízu 1:1.

Utkání začíná v sobotu 13. srpna od 17 hodin na Střelnici v Jablonci nad Nisou

Rozhodčí: Příhoda Radek - Blažej Petr, Koval Zdeněk