Nepovedená premiéra B-týmu v ČFL

FK Chlumec nad Cidlinou FK Jablonec
3:0
FORTUNA ČFL B, 1. kolo ne 11. 8. 2019, 10:15

Nově složený rezervní tým FK Jablonec nemá za sebou zrovna povedený vstup do třetiligové ČFL. Na půdě Chlumce nad Cidlinou prohrál 0:3.

Trenér Vodička postrádal na startu nové sezony zraněného stopera Váňu, tak ve středu obranné čtveřice hrála dvojice Munzar – Koblížek.

V samém úvodu zápasu si poradil Haitl několika povedenými kličkami hned s trojicí protihráčů, jenže jeho přihrávku do zakončení ve vápně netrefil ideálně Daníček. Na opačné straně minul křížnou střelou Richterovu branku Labík. Po čtvrthodině hry už se zrodila první branka utkání, stoper Munzar totiž v pokutovém území fauloval pronikajícího soupeře a rozhodčí nařídil pokutový kop pro domácí. Ten Kopáč s přehledem proměnil a Východočeši šli do vedení 1:0. O deset minut později bylo Jabloneckým ještě hůře, Labík dostal od Veselky kolmici za obranu na hranici ofsajdu a jemným lobem pokořil vybíhajícího Richtera na 2:0. Z jablonecké strany se pokusil ještě do poločasu překvapit Helm nečekanou střelou od autové čáry brankáře Petra, ten však stačil míč u tyče vyrazit.

Tři minuty po obrátce se Jablonci povedlo snížit zásluhou Dočakala, jenže radost byla předčasná, protože jablonecký útočník zakončoval z ofsajdové pozice. Jablonečtí na lepší výsledek mohli zapomenout vzápětí po další velké hrubce v zadních řadách, středem hřiště totiž jako nůž máslem prošel Koubek a tváří v tvář Richterovi nezaváhal a dal na 3:0.

Severočechům nebylo přáno ani nadále, sám na domácího gólmana posléze uháněl Daníček, byl faulován ale k překvapení všech se penalta nepískala. Z naší strany nebyl úspěšný ani tečovaný pokus Haitla z přímého kopu, po kterém se míč skutálel vedle domácí tyče. Deset minut před koncem mohli chlumečtí ještě navýšit své skore, ale Richer dokázal zblízka zklikvidoval hlavičku Labíka a úspěšně čelil také střele z úhlu po následném rohovém kopu.

Třetiligová premiéra svěřencům kouče Jaroslava Vodičky po porážce 0:3 rozhodně nevyšla podle představ. „Z naší strany to byl takový divizní, dorostenecký fotbal až dětský fotbal. Domácí nás přejeli důrazem a agresivitou. Chtěli jsme hrát po zemi a kombinačně, jenže to jsme absolutně neplnili. Na domácí straně byl důraz a u nás naivita. Čekal jsem od nás daleko víc,“ pravil po zápase kouč naší rezervy, kterému v zápase chyběl zraněný Váňa. „Na stoperu jsme proto improvizovali, ale to rozhodně není žádná výmluva. My jsme si s tím měli poradit. Není možné, aby čtyři hráči z jedenácti snesli v takovémto zápase nějaké měřítko. Ve čtyřech lidech asi ještě nikdo nikoho neporazil,“ řekl nespokojený kouč. Jeho tým se příští týden poprvé představí na domácím stadionu v Břízkách, v sobotu dopoledne bude bojovat o své první třetiligové body do tabulky proti Ústí nad Orlicí.