Nejstarší dorost nestačil na Chrudim.

V utkání 26. kola České ligy nedokázal jablonecký starší dorost získat ani bod proti celku MFK Chrudim a podlehl mu 0:3 (0:1). Domácí tým nedokázal proměnit ani jednu ze šancí ze hry a ani jeden z celkem čtrnácti rohových kopů. Naopak hosté trestali chyby soupeřů góly.

ČL, Kolo: 26, Datum: 22.5.2022

FA Jablonec - MFK Chrudim 0:3 (0:1)

Sestava FA Jablonec: Reiner – Jodas (46. Jandura T.), Malý, Drda, Ryml (86. Kubík) – Werani, Stibor,Kubín (71. Gaši), Nykrín – Svrček (79. Kubát), Linhart

Trenéři: Just, Mička, Klucký

Branky FA Jablonec: -

Potrestaní FA Jablonec: ŽK – 11. Stibor

Sestava soupeř: Tlustý – Novák, Vondrouš, Gregovský, Češka, Pešek – Bauer (88. Pilař), Sedlák (79. Vaško), Holub, Musílek (46. Nykodým) – Straka (66. Kozák)

Branky soupeř: 65. a 78. Holub, 17. Musílek

Potrestaní soupeř: -

Hřiště: Jablonec – Mozartova/tráva

Rozhodčí: Kovářová, Milner, Šmíd, delegát: Poppr

Komentář: V 16. minutě z levého úhlu prudce vypálil Nykrín a gólman Tlustý míč jen vyrazil na roh. Ten hosté odrazili a akcí pravou stranou rychle pronikli k brance domácích, kde Musílek s pomocí zadní tyče uklidil míč do sítě – 0:1. V 31. minutě nebezpečně vypálil Holub a jen těsně minul levou tyč jablonecké branky. Jablonec z územní převahy získával značný počet rohových kopů, z kterých ale branky nedosáhl. Mezi 36. a 38. minutou měli domácí tři šance ke skórování. Kubín pálil po zemi těsně vedle levé tyče, Stibor mířil pro změnu těsně nad levý roh branky a Svrček hlavou prodloužil centr zleva opět jen těsně za zadní tyč.

V 59. minutě se trestný kop Stibora odrazil do levé tyče do pole. V 65. minutě vyběhl Reiner na míč mimo vápno a rozehrál ho přímo na kopačku nekrytého Holuba, který pohotové poslal míč do opuštěné domácí branky. Prakticky hned potom měl šanci Nykrín, jehož míč za překonaným brankářem těsně minul levou tyč branky. V 78. minutě zmar domácích dokonal svou druhou branku Holub.

Sestavil: Pavel Bursa