Nejstarší dorost na úvod sezóny remízoval v Písku.

V prvním utkání nového ročníku České ligy vybojoval jablonecký starší dorost na hřišti FC Písek bod za remízu 1:1 (0:0). Jablonec se gólově prosadil až ve druhé půli, ale po vedoucí brance nedokázal i přes herní převahu přidat další. Naopak jedna standardka domácích znamenala vyrovnání a jak se nakonec ukázalo ta určila konečný výsledek zápasu.

ČL, Kolo: 1, Datum: 7.8.2022

FC Písek - FA Jablonec 1:1 (0:0)

Sestava FA Jablonec: Vorel – Bím, Voldán, Karban, Kubík – Gaši, Melka (46. Kubín), Werani,

Phan – Kubát, Hanzlíček (46. Fidra)

Branky FA Jablonec: 51. Phan

Potrestaní FA Jablonec: ŽK – 40. Karban, 83. Bím

Sestava soupeř: Tlapa (77.Souhrada), Pícha, Kašpar, Šuba – Novák (90. Dufek), Čibera, Kapinus, Kubeš – Kohout, Maroušek (65.Václavík)

Branky soupeř: 71.Kašpar

Potrestaní soupeř: Písek – Burketova/tráva

Hřiště: Tesař, Kaštánek, Lepič

Komentář: První možnost ke skórování měl v 15. minutě Jablonec, ale na Gašiho přihrávku z levé strany před branku dobíhající Melka nedosáhl a míč skončil v zámezí. Domácí měli rovněž velkou šanci ve 23. minutě. Střela Marouška se odrazila od levé tyče branky hostů. Ve 29. minutě vystřelil Gaši z hranice vápna po zemi a míč těsně prošel vedle pravé tyče mimo. V 35. minutě po rohovém kopu Phana z pravé strany Bím poslal hlavou odražený míč obloukem za břevno. Za tři minuty prudce vypálil Phan a gólman Martínek míč jen vytěsnil nad branku. V 43. minutě po rychlé akci jabloneckých pálil Kubát, ale míč s mírnou tečí soupeře branku přeletěl.

Po obrátce Jablonec začal hru viditelně ovládat a tlačil se více k domácí brance. Ve 47. minutě vystřelil Phan odražený míč po rohu a opět jen těsně mimo. V 50. minutě z dálky vypálil Werani a střela proletěla nad levým růžkem domácí branky. V 51. minutě po obléhání domácí branky se po několika odražených střelách jabloneckých dostal k míči Phan a střelou po zemi otevřel skóre zápasu.

Jablonec chtěl na tento gól navázat další brankou, ale k zakončení se přes velkou snahu neprosadil. Naopak domácí z minima vytěžili maximum. V 71. minutě zahrávali od pravé postranní čáry trestný kop a ve vápně se hlavou prosadil Kašpar. Jablonec měl v závěru dvě dobré možnosti strhnout vítězství na svou stranu. V 82. minutě vypálil z výhodné pozice Fidra, ale domácí gólman míč lapil. A v 85. minutě měl možnost z trestného kopu Kubát, který však míč napálil jen do zdi.

Sestavil: Pavel Bursa

Datum: 8.8.2022