Nejdřív jsme si mysleli, že to je sranda, říkají trenéři

FK Jablonec FC Zbrojovka Brno
FORTUNA:LIGA, 7. kolo pá 6. 11. 2020, 18:00

Trenérské duo Džimis Bekakis a Jaroslav Vodička dnes povedou A tým FK Jablonec do ligové bitvy proti Brnu. Původní realizační tým v čele s trenérem Petrem Radou poslal do izolace koronavirus. Oba páteční trenéři se podělili o první dojmy ještě před zápasem.

Jak vám bylo, když vám volal pan Pelta, že budete koučovat ligové utkání?

Džimis Bekakis: Nejdřív jsem tomu nevěřil, myslel jsem si, že si někdo dělá srandu (směje se). Mluvili jsme spolu delší dobu a ještě večer jsme se sešli na stadionu a začali jsme na tom pracovat, abychom měli co nejvíce informací i od trenéra Rady, se kterým jsme se spojili po telefonu.

Jaroslav Vodička: Jak mi bylo? Myslel jsem si, že to je sranda (směje se). Ale nepovedu to sám, mám tu Džima k sobě, Čížu (Tomáš Čížek) a Zelího (Jan Zelenka). Jsme rádi, že nám v tomhle vyšel pan Pelta vstříc. Teď jsme tu na 90 minut a budeme se snažit, aby to dopadlo dobře.

Budete nějak v kontaktu s trenérem Radou také během zápasu?

JV: Od včerejška jsme pořád na telefonu. Paradoxně mi přišlo, že byl trenér Rada víc v klidu než já. Hráči vědí, co a jak má být.

DB: Všichni jsme domluvení a hráči vědí, co mají plnit na hřišti. My víme, jak máme reagovat, takže bych v tom neviděl problém.

Jak probíhal dopolední předzápasový trénink?

DB: Bylo to takové standardní. Moc jsme o té situaci nemluvili, přeci jen jsme tady na 90 minut, jak bude dlouho zápas trvat. Chceme, abychom zahráli dobré utkání a vyhráli.

JV: Ono to je všechno stejný. Je to věc nějakého protažení, rozhýbání, hráči jsou na to všechno nastavení.

Jak to vypadá s dalším působením u áčka? Co se týče tréninků a tak?

DB: To se bude všechno řešit po zápase.

Máte nastudované nějaké informace navíc o soupeři z Brna?

DB: U nich bude také otazník sestava. Takže potom bude chvíle na to si ještě k tomu něco říct.

Co se týče asistentů na dnešní zápas, tak máte k dispozici k Jardovi Vodičkovi ještě Tomáše Čížka.

DB: Jarda Vodička má k áčku nejblíž, tak jsme se domluvili, že bude víc reagovat při zápase. A co uvidím já, tak si k tomu taky něco řeknu. Jarda víc zná hráče, když dělá béčko s Tomášem Čížkem, ale domluvili jsme se, že se budeme nějak doplňovat.

Author Martin Bergman