Náročný program startujeme v Mladé Boleslavi

FK Mladá Boleslav FK Jablonec
FORTUNA:LIGA, 2. kolo so 31. 7. 2021, 16:00

V městě automobilů se v létě čeřil kádr a to pořádně. Jablonečtí fotbalisté v sobotu na půdě ambiciózní Mladé Boleslavi odstartují čtyřtýdenní náročný program, vyplněný zápasy předkol evropských soutěží.

Předloni desátí, loni jedenáctí. Mladoboleslavští funkcionáři se rozhodli nevalné umístění a výkony svých barev radikálně řešit. I proto nastal v městě automobilů v létě pořádný fičák. Posuďte sami, kdo všechno se hlásil do služby trenéru Jarolímovi. Zkušený Marek Suchý, útočník Milan Škoda, z Brna talenovaný Fila a Halouska, karvinský Smrž, slávista Karafiát, sparťan Plechatý, dále Jurásek, Píchal a Preisler. I v kolonce odchodů svítí další nespočet jmen. Auer, Budinský, Diviš, Drchal, Graiciar, Klíma, Křapka, Malinský, Řezník, Michal Škoda, Tataev, Takács, Zmrhal a Mešanovic. Bývalý reprezentační trenér ve službách Mladé Boleslavi Karel Jarolím se takového průvanu kabinou nebojí. „Věřím, že sehrání by snad nemělo trvat dlouhou dobu. Kdybych řekl, že mužstvo potřebuje nějaký čas na sehrání, tak by to mohlo vyznít trochu alibisticky. Nám ale hráčský základ kádru zůstal, a nový hráči mají také nějaké zkušenosti. Víme, co chceme hrát,“ má jasné představy o složení a hře svého týmu Jarolím. Klubovým cílem je letos horní polovina tabulky a také to, aby Středočeši byli nepříjemným soupeřem pro každého a převáděli líbivý fotbal pro oko diváka.

Středočeši s obměněným kádrem zavítali v prvním ligovém kole na horkou půdu Plzně, kde po poločase prohrávali o dvě branky, v druhé půli přišel kontaktní gól už pozdě a Jarolímova výprava musela zkousnout porážku 1:2.

Jablonec načal novou sezonu vítězně, když ambiciózní celek Baníku Ostrava udolal brankou střídajícího Pilaře dvě minuty před koncem zápasu. Nyní se bude chtít Radův celek dobře naladit na náročný program vždy dvou utkání v týdnu, který pro něj startuje právě sobotním kláním v Mladé Boleslavi a bude pokračovat čtyři týdny po sobě vždy čtvrtečními zápasy předkol evropských soutěží. „Vstup do sezóny je vždycky důležitý i pro sebevědomí. My jsme měli soupeře, který byl hodně dobrý a pasuje se na kandidáta pro evropské poháry. A myslím, že oprávněně. Vítězství je důležité, i když bylo možná šťastné gólem v 88. minutě. Myslím, že to bylo zajímavé utkání, týmy byly aktivní z obou stran. V zápase hráli velkou roli i brankáři,“. vrací se k úvodnímu vítězství trenér Petr Rada. „Mladá Boleslav je jiná než v minulé sezóně. V kádru došlo k hodně změnám, přišli tam zkušení hráči jako Suchý, Karafiát, Škoda a další. My jsme s nimi i v loňské sezóně prakticky jen jednou remizovali, i když měli nějaké problémy. V Mladé Boleslavi jsme prohráli, takže nás čeká možná ještě těžší utkání než s Baníkem, protože jim nevyšlo výsledkově první utkání, takže to budou chtít doma napravit,“ říká před sobotním duelem Petr Rada.

S týmem z města automobilů má Jablonec o poznání horší vzájemnou bilanci. Boleslav ovládla vítězně 13 zápasů, Jablonec 9 a hned 12x se body dělily. Nejčastějším výsledkem v těchto soubojích je remíza 1:1, která se z dosud odehraných 34 zápasů zrodila hned desetkrát.

Utkání začíná v sobotu 31. července od 16 hodin na Městském stadionu v Mladé Boleslavi

Rozhodčí: Zelinka - Paták, Kotalík

Delegát: Míka, Andrejs