Nadstavbu startujeme na půdě plzeňského mistra

FC Viktoria Plzeň FK Jablonec
FORTUNA:LIGA, N1 ne 5. 5. 2019, 18:00

O víkendu odstartuje historicky první nadstavbová část naší nejvyšší fotbalové soutěže. FK Jablonec se v mistrovské části představí nejdříve na hřišti úřadujícího mistra v Plzni.

Radův tým bojující o další účast v pohárové Evropě čekají v nadstavbě tři zápasy na hřišti týmů z první trojky. Hned první z nich nás zavádí na plzeňský pažit, kde místní Viktoria letos přivítala na evropské scéně takové velikány jako Real Madrid, AS Řím, CSKA Moskva či Dinamo Záhřeb. V domácí ligové soutěži skončil plzeňský tým v základní části na druhé příčce s 68 body a čtyřbodovou ztrátou na suverénní Slavii. Pouze v jednom ročníku nasbírali Vrbovi hoši víc bodů, než letos ve třiceti kolech. „Máme o dva body víc než loni, kdy jsme byli mistry. Bohužel tentokrát to na prvenství nestačilo, protože Slavia byla mimořádně úspěšná,“ pokyvuje uznale kouč Vrba a pokračuje. „Slavia to má ve svých rukou, náskok je to veliký, rozhodovat může klidně až poslední zápas nadstavby. Věřím, že to ještě trošku zdramatizujeme, nadstavbová část bude jistě zajímavá, každý může porazit každého,“ říká před startem rozhodujících pěti kol kouč Západočechů Pavel Vrba. Ten bude i až do posledního kola letošní sezony postrádat zraněného vytáhlého útočníka Krmenčíka. Naopak připraveni hrát už zřejmě budou uzdravení Kolář, Ekpai či Kayamba.

Jablonec v minulém kole rázně utnul v bitvě o čtvrté místo atak Baníku Ostrava po výhře 4:0, nad kterým nyní vede o šest bodů. Svůj náskok bude Radův tým v nadstavbě hájit tak, aby se znovu podíval po pohárové Evropy. "V Plzni chceme hrát útočný fotbal. V posledních pěti zápasech venku jsme nedali gól, tak bychom to teď chtěli protrhnout. V Plzni není lehké hrát, ale chceme být aktivní. Naposledy jsme tam prohráli 0:1, měli jsme šance, jenže jsme je neproměnili. Teď se budeme snažit, abychom domácí potrápili a pokusili se přivézt nějaké body. Máme sice nějaký náskok na týmy za námi, ale je to pět zápasů a je to ošidné," říká před nedělním soubojem trenér Jablonce Petr Rada.

Viktoria se s Jabloncem v neděli utká potřetí v letošní sezoně. Na podzim vyhrál Jablonec na Střelnici přesvědčivě 3:0. V jarní odvetě v Doosan aréně jsme po vyrovnané bitvě prohráli nejtěsnějším možným rozdílem 0:1, když jedinou branku vstřelil domácí Procházka. Doma jsou Západočeši ale celkově nejproduktivnější z celé ligy, v Doosan aréně ztratili z patnácti hraných utkání pouze jednou, po remíze s Příbrami.

Jak dopadne třetí vzájemný duel Plzně a Jablonce v prvním kole nové nadstavby?

Utkání začíná v neděli 5. května od 18 hodin v Doosan Aréně v Plzni

Rozhodčí: Berka - Flimmel, Podaný