Na závěr soustředění anglický Everton!

FK Jablonec Everton FC
Přátelská utkání, přát. so 16. 7. 2016, 14:00

Na závěr rakouského soustředění čeká na jablonecké mužstvo bombónek v podobě přátelského zápasu s jedním z nejslavnějších anglických klubů FC Everton! Pojďme si představit blíže soupeře z ostrovů.

Everton patří mezi nejúspěšnější anglické kluby, pyšní se nejvíce odehranými sezonami ve slavné Premie league. Klub z Liverpoolu vznikal už v roce 1868, v sezoně 1890/91 získal svůj první ligový titul a těch už má ve své sbírce hned devět. S touto bilancí patří ke čtvrtému nejúspěšnějšímu týmu v historii anglického fotbalu, vždyť stejného počtu titulů dosáhly dohromady například celky Manchesteru City a Chelsea. K úspěchům je potřeba přidal i pět cenných vítězství v anglickém poháru FA Cup.

Hráči „Blues“ ale v posledních letech nenaplňovali velká očekávání fanoušků. Špatné výkony a výsledky, včetně jedenáctého místa z poslední sezony, vyústily v odvolání kouče Martíneze. Jeho nástupcem byl jmenován 53-letý Holanďan Ronald Koeman. Nový kouč započal letní přestavbu svého kádru, hru zřejmě hodlá postavit kolem talentovaného záložníka Rosse Barkleyho a vzdát se nechce ani služeb tahounů Stonese a Lukaka. Everon ještě před odjezdem na týdenní tréninkový kemp do Rakouska stihl posílit zkušený brankář Stekelenburg z Fulhamu. Přesto se soustředění v Alpách nezúčastní reprezentanti, kteří si plnili povinnosti na nedávném Mistrovství Evropy ve Francii - John Stones, Seamus Coleman, James McCarthy, Aiden McGeady, Ross Barkley, Shani Tarashaj a Romelu Lukaku.

Na přání soupeře zápas nebude přístupný veřejnosti. Přesto můžeme zajistit vstup pro omezený počet jabloneckých příznivců. V případě, že se chystáte do místa konání (ca. 800 km) povzbudit náš celek v atraktivním zápase, informujte nás prosím na mailu fanousci@fkjablonec.cz. Děkujeme za pochopení!