Na video nemáme dobré vzpomínky, říkali hráči

FK Jablonec SK Slavia Praha
FORTUNA:LIGA, 19. kolo po 17. 12. 2018, 18:00

S novináři po zápase se Slavií Praha hovořili dva jablonečtí hráči. Útočník Jan Chramosta a tvůrce naší hry Michal Trávník.

Nebýt videa, tak jsme vyhráli, smutnil útočník Honza Chramosta

Honzo, můžeš zhodnotit dnešní zápas?

Hodnotí se mi to těžko… Dneska jsme byli lepším týmem, bohužel nás Slavie vyučila z produktivity.

Ty si tam měl velké šance. Co k tomu říct?

Je to pravda. Dostal jsem se do třech dobrých šancí, bohužel jsem gól nedal. Přitom si myslím, že jsem ty situace nevyhodnotil špatně, ale chybělo trochu štěstíčka. Ale zápas se jednoznačně odvíjel od těch mých šancí, které jsem neproměnil.

Dá se říct, že v lize předvádíte nejhezčí fotbal, ale produktivita vás trápí.

Dnešní zápas toho byl důkazem. Byli jsme lepší než Slavie a i nebezpečnější na balonu, ale když nedáme góla, to je pak těžký.

Video dneska nehrálo ve váš prospěch.

Je to tak, nebýt videa, tak jsme vyhráli. Na druhou stranu to video tady je a víme to. Ale šťastný to pro nás dneska nebylo.

Můžeš popsat tu situaci kolem neuznané branky?

Tak trochu jsem ho štrejchnul a bylo na posouzení rozhodčího, zda to pískne nebo ne. Ale na druhou stranu, aby tam ležel takovou dobu…., no nevím… Ale video asi něco ukázalo, takže rozhodčí gól zrušil.

Proti vám byla písknutá penalta opět až po konzultaci s videem. Viděl si tu situaci?

Viděl. Holy (Holeš) říkal, že ho to nejdřív trefilo do prsou a potom do ruky. Bylo to hodně diskutabilní a vždycky záleží na rozhodčím a bohužel se to písklo proti nám.

V první půli jste tam po střele reklamovali ruku, kterou rozhodčí nepískl.

Máte pravdu, někomu tam míč nastřelil ruku a chtěli jsme penaltu, ale na druhou stranu se mi tyhle situace těžko hodnotí.

Martin Doležal byl vykartovaný a tvoje motivace hrát proti Slavii asi byla velká.

Určitě. Na zápas jsem se hodně těšil, protože když hrajete s týmy z vedoucí trojky, tak ty zápasy mají velkou motivaci a kvalitu, což se dneska ukázalo. Škoda jen, že odcházíme jako poražení.

Za stavu 0:2 bylo vidět, že už se zápasem asi těžko něco uděláte.

Po druhém gólu to pro nás bylo hodně těžké, protože zvláště v defenzívě Slavie hraje výborně a branek moc nedostává. Přesto jsme se snažili hrát až do konce a za náš výkon se určitě stydět nemusíme.

Naposledy jste na Slavii vyhráli 2:0, což se nikomu nepodařilo.

Je to tak, ale je to slabá útěcha. Ale vyrovnaná bilance odpovídá kvalitám obou mužstev.

Smekám před celým týmem, máme za sebou slušný podzim, řekl po utkání režisér jabloneckého týmu Michal Trávník

Slavii jste potrápili, ale výsledkově vám zápas vůbec nevyšel.

Hlavně začátek zápasu jsme měli hodně dobrý. Nepustili jsme Slavii do hry, ale pak jsme dostali penaltu. Po ní jsme měli opět více ze hry, nicméně nás zlomil druhý gól. Bohužel. Po něm už jsme nenašli síly na to, abychom výsledek nějak zvrátili.

Opět se naplno ukázala vaše bolest v podobě neproměňování šancí, že?

Je to tak. Většinou když prohrajeme, uděláme soupeřova brankáře hvězdou zápasu. Asi i tentokrát je Ondřej Kolář zaslouženě mužem zápasu.

Video dneska nehrálo ve váš prospěch.

Nevím, jestli pro nás někdy vůbec hrálo, spíš vždy jen proti nám. Nemáme na to dobré vzpomínky. Každopádně Honza Chramosta říkal, že se golmana při neuznaném gólu dotkl, takže jsme asi spíš počítali s tím, že gól uznaný nebude. Co se penaltových situací týče: naši ruku jsem neviděl, ale na druhou stranu soupeř zahrál těsně před vápnem rukou zcela jednoznačně a nepískalo se… Těžko nějak tyto situace komentovat.

Dneska si se dost často pohyboval na hrotu útoku, že?

Je to tak. Hrál jsem podhrota. Mým úkolem bylo být nahoře a z toho měly vyplynout nějaké šance. Ty byly, ale bohužel jsme je neproměnili.

Jak moc ti scházel vykartovaný Martin Doležal?

Při standardkách ho často hledám, ale Doli scházel asi všem. Má vysokou postavu a dovede si tu hlavu najít, takže asi v tomhle nám chyběl nejvíc. Na Chrama (Chramostu) a na mě jsme dlouhé balony určitě dávat nemohli. Dneska jsme se tam snažili spíš dostat kombinací, ale je obrovsky těžké to tam uhrát.

Zažil si výborný podzim, krouží kolem tebe zájemci. Jak vidíš svoji pozici?

Přes svátky zatím zůstávám (směje se). Vážně ale zatím nic nevím. Netuším, jestli se něco bude řešit nebo ne….

Ani náznaky?

Náznaky čtete v novinách. Co je v novinách, je pravda (úsměv). Je hezký pocit, že se objevují takoví zájemci, ale napsalo se toho hodně už dřív. Chtělo mě údajně hodně klubů, nicméně pořád jsem v Jablonci. Na druhou stranu, každý hráč by si chtěl zkusit zahraničí a pro mě to platí taky.

Asi už jste pauzu po náročném programu vyhlíželi, že?

Bylo to poměrně hodně náročné. Myslím, že jsme celkově podzim zvládli a asi se to od nás ani takto nečekalo. Musím smeknout před celým týmem, máme za sebou slušný podzim.