Na úvod přípravy výhra nad FC Oberlausitz 4:2

FK Jablonec FC Oberlausitz
4:2
Přátelská utkání, přát. st 22. 6. 2016, 17:30

V úvodním zápase letní přípravy zvítězili naši fotbalisté v Heřmanicích nad německým celkem ze čtvrté ligy FC Oberlausitz 4:2. V zápase dal kouč Frťala příležitost většině kádru i testovaným hráčům.

V zápase nastoupili hráči, kteří jsou v mužstvu na zkoušce v rámci první fáze přípravného období. Jedná se o záložníky Tadeáše Madeje, Matěje Končala a Mirzada Mehanoviče. Stejně tak se v utkání objevil testovaný stoper a jablonecký odchovanec Martin Kouřil, kterého v druhém poločase doplnili hráči, kteří loni působili v jablonecké juniorce Matěj Kubista a Jan Díl.

Hráči polykají od pondělí tvrdé dávky v nedalekých Heřmanicích v Podještědí a v rámci kondiční přípravy sehráli i první přípravný duel. Do jeho prvního poločasu nastoupila zkušenější sestava, v ní se představila i největší letní posila týmu Petr Jiráček. Jablonec musel ale už od 20. minuty dohánět ztrátu, když nedorozumění v jablonecké rozehrávce využili Němci ve svou vedoucí branku. Jablonec ale solidní hrou brzy otočil skore. Ve 23. minutě poslal centrovaný balon od autové čáry Beneš na zadní tyč, kde se krásně do míče z voleje opřel testovaný Končal a srovnal. Po půlhodině hry vybojoval Hübschman balon při napadání soupeře, míč se dostal k Trávníkovi, který ho šibalsky dloubl do sítě přes gólmana na 2:1. Jablonečtí dál dobře kombinovali, hra se točila především okolo aktivních středopolařů. Příslibem byl výkon Jiráčka, neméně dobře se dařilo i aktivnímu Trávníkovi, který jako jediný s gólmanem Repáněm odehrál celý zápas. Jablonec hrozil dál především ze vzduchu. Dvakrát zasáhl skvěle proti hlavičkám brankář Oberlausitzu a jednou mu pomohla i tyč. Na Trávníkův roh a gólovou hlavičku Lischky těsně před změnou stran už byl ale i on krátký.

Do druhé půle trenér prostřídal jedenáctku a Kouřil ani Vojta Kubista opět ze vzduchu branky nepřidali. Pěkný fotbalový moment ale jablonečtí předvedli v 54. minutě, kdy po svižné kombinační akci Wágner vysunul Díla. Jablonecký mladíček ještě vyšperkoval akci přihrávkou na zcela volného Vojtu Kubistu a Jablonec vedl už 4:1. Hosté dokázali snížit v 68. minutě, dopomohla jim k tomu ale kuriózní vlastní branka Pernici, který se nedohodl s brankářem Repáněm a jeho hlavička skončila v síti. Druhý poločas byl poté už více bojovnější než pohlednější. V samém závěru zahrával nebezpečnou standardní situaci před naší brankou exjablonecký Luboš Loučka, který obléká dres soupeře. Povedenou střelou nechal v samém závěru vyniknout Repáně, který míč u tyče vyrazil.

Trenér Zdenko Frťala po úvodnímu herním testu konstatoval. „První poločas byl z naší strany určitě kvalitnější. Posledních dvacet minut už nebylo tak dobrých, protože jsme nedokázali podržet míč. Soupeř si v těchto chvílích dokázal vytvořit pár standardních situací. Jsme ve fázi přípravy, kdy prostor dostanou všichni hráči a šanci dostanou i třeba mladíci Díl nebo Matěj Kubista. Máme čas na to, vyhodnotit si, zda můžou být v budoucnosti důležitými hráči pro Jablonec. Tenhle zápas měl i kondiční charakter a splnil náš účel i záměr,“ shrnul první herní prověrku kouč Jablonce. Další zápas odehraje náš tým v sobotu v Doubravě proti Bohemians 1905.