Na soustředění letí Jan Chramosta!

Po odchodu Standy Tecla s Pištou Mihálikem s námi odletí v sobotu na soustředění útočník Jan Chramosta z Mladé Boleslavi. V jednání je přestup do Jablonce.

Útočník Jan Chramosta je odchovancem mladoboleslavského fotbalu. V dresu FK Mladá Boleslav si v první lize připsal 182 startů, ve kterých vstřelil 49 ligových branek. V sezóně 2014/2015 zkusil štěstí na západě Čech v Plzni. V dresu Viktorie nastoupil do deseti zápasů a připsal si 3 góly a jednu asistenci. Nyní dostal povolení od mateřského klubu připravovat se s námi.

„Na Jablonec se těším. Těším se na změnu, nové prostředí i nové kamarády. Uvidíme, jak se kluby dohodnou, jestli to vyjde,“ říká ke svému příchodu do Jablonce sedmadvacetiletý útočník Jan Chramosta. Zkušený útočník se těší také na konfrontaci se zahraničními soupeři na turnaji Atlantic Cup. "Většinou jsou tyhle soustředění o tom, že hrajeme s týmy ze zahraničí a čelíme jinému stylu hry. Čekám od švédských týmů důraznou hru. Ale věřím, že si s tím dokážeme poradit," říká Jan Chramosta.

V soutěžním ročníku 2017/2018 nastoupil do 12 zápasů ligy a vstřelil jednu branku. Střelecky se mu však dařilo v kvalifikaci o Evropskou ligu. Ve třech zápasech si připsal tři přesné zásahy do branky soupeře. Dva góly přidal také v Poháru MOL Cup, kdy skóroval dvakrát proti Domažlicím.

Honza s námi absolvuje herní soustředění v Portugalsku, kde nás čekají tři zápasy. Po návratu do České republiky by měla jednání o Honzově angažmá dospět do finále. Držitel bezmála dvou stovek ligových startů by se v Jablonci nebál role útočníka, který svými góly zastoupí Standu Tecla s Ondrou Mihálikem. "Téhle role se nebojím. Tím, že se zranil Mešanovič ve Slavii, tak se tady rozjel takový koloběh, kdy si Slavia stáhla Tecla a tady se udělalo místo. Jablonec s panem Peltou si vybrali mě, tak se budu snažit dokázat, že to byla správná volba. Góly se ode mě čekají celý život, takže se toho nebojím," říká Jan Chramosta.

Profil Jana Chramosty

Narozen: 12. října 1990

Post: útočník

Výška: 181 cm

Váha: 72 kg

Předchozí kluby: FK Mladá Boleslav (2008 – 2018), FC Viktoria Plzeň (2014 – 2015).

Author Redakce