Morava je pro nás asi zakletá, smutnil Rada

MFK Karviná FK Jablonec
FORTUNA:LIGA, 18. kolo so 8. 12. 2018, 15:00

V zápase v Karviné skončily oběma klubům série, Karviná přerušila šnůru bez výher, Jablonec zase přišel o sérii neporazitelnosti. Co řekli oba trenéři na pozápasové tiskové konferenci?

Domácí lodivod Norbert Hrnčár se u karvinského týmu dočkal prvního vítězství, kterého si náležitě cenil. „Je to pro nás obrovské vítězství. Jablonec hraje v ohromné formě a má výbornou kvalitu. První gól jsme si přenesli tak trochu z tréninku, nebyla to náhoda. Ale celkově jsme měli za první poločas velmi mnoho ztrát a nevynucených chyb. To jsme v druhé půli zlepšili. Kvalita a přesnost přihrávky, to byl náš základ pro dnešní bodový zisk. Potřebovali jsme ještě nějaké body, abychom se opět reálně zapojili do boje o záchranu. Bylo tam velké množství energie a emocí. Věřím, že nám tento výsledek pomůže,“ konstatoval trenér Karviné.

Kouč Jablonce Petr Rada hodnotil utkání následovně. „Hráči k tomu nepřistoupili špatně, ale Morava je pro nás asi zakletá. Dneska jsme do toho vstoupili dobře a ohrožovali jsme domácí branku. Po hezké kombinaci domácích a naší chybě jsme ale inkasovali. To dodalo Karviné vítr do plachet. Pak jsme měli hru v našich nohách, ale mohli jsme některé finální fáze vyřešit jinak. Dostali jsme se do remízy. Domácí měli náznaky ze standardek,“ uvedl k průběhu první půle kouč Severočechů a pokračoval.

„Chtěli jsme i po přestávce být aktivní a vstřelit branku. Doležal šel sám na branku, ale nedal. Měli jsme to podle mého pod kontrolou. Ale domácí nás potrestali ze standardní situace, neuhlídali jsme tam hráče. Byl tam odraz a Karviná šla do vedení. Pak už to byl jen náš platonický tlak, hráli jsme už trochu na riziko. Bohužel pak už jsme nic neměli, domácí si to ohlídali a Vlasta Hrubý nás ještě zachránil od inkasování třetí branky,“ byl zklamaný z konečného výsledku náš trenér, kterého zaskočil i počet žlutých karet, které jeho svěřenci viděli z rukou rozhodčího Orla. „Rozhodčí měl dneska nějaký mariášový den. Mrzí mě třeba čtvrtá žlutá karta pro Doležala, který se Berkovcovi vyhýbal, nebylo tam žádné zajíždění do brankáře. Ten počet karet prostě nechápu, za celý podzim máme někde 21 žlutých a tady hned sedm. Některé karty jsme sice dostali zbytečně za řeči, ale určitě to nebylo nějaké tvrdé utkání,“ řekl k velkému množství trestaných hráčů trenér Jablonce.