FK Teplice B dor. FK Jablonec
0:3
Česká divize dorostu U16, 16. kolo so 9. 3. 2019, 10:00

Nejmladší dorost zajížděl na půdu prvního týmu tabulky do Teplic odkud si odvezl tři body

Hned v první minutě Svrček dobře udržel míč na polovině a nádherně vysunul do samostatného úniku Kochánka, který své sólo z pravého křídla nekompromisně proměnil 1:0. V dalších minutách měla hra velmi vysoké tempo a šance se střídaly na obou stranách. Další gól však přišel až ve 30. min. kdy si na roh Šťovíčka naskočil Kochánek, jeho první pokus brankář ještě stačil vyrazit, ale na jeho následnou dorážku už byl krátký. 2:0. To byl také poločasový stav. Ve druhé půli Teplice ještě více zpřesnili hru a dostaly se do většího tlaku. Ale žádná situace před Reinerovou brankou neskončila brankou. A tak Jablonec trestal po ukázkovém brejku se ve vápně uvolňoval Jandura, kterého domácí obránce zastavil za hranicí pravidel a tak se kopala penalta, kterou bezpečně proměnil Šťovíček. Dále pak pokračoval tlak teplic a Jablonec trpělivě čekal na brejkové situace. Branka však už nepadla ani na jedné straně a Jablonec si tak odvezl cenný skalp a tři body do tabulky, za výhru 3:0.

Komentář trenéra Martina Kotyzy: "Dnes jsme s výkonem týmu spokojení. Musíme si přiznat, že Teplice si také vytvořili velké množství šancí, ale nedokázali je proměnit. Na druhou stranu výhra 3:0 na půdě prvního týmu v tabulce nám ukazuje, že jsme na dobré cestě. Naším cílem do jara bylo, zlepšit hru právě proti těmto soupeřům a to se nám dnes určitě povedlo. Hned ve středu nás čeká talent League v německém Chemnitz, takže není čas nějak usínat na vavřínech."