Mládež
21
únor
2019

Mladší dorost U16 se utkal s Olomoucí


Dalším soupeřem jablonecké U16 v semifinálové skupině MVM byla Sigma Olomouc. Po prvním listopadovém střetnutí (0:6 s pohledu jabloneckých) bylo jasné, že to nebude zápas vůbec jednoduchý.

FK Jablonec U16 - Sigma Olomouc U16 0:2 (0:1)

Sestava: Reiner - Jodas, Šebek, Ryml, Řezníček - Malý, Drda, Bína - Bodi, Jandura, Bartoš

Střídali: Polák, Erban, Wagenknecht, Skalický, Šťovíček, Novák, Kochánek, Svrček

Jablonec vstoupil do utkání nebojácně a v úvodu se dostal do několika slibných příležitostí. Soupeř však po 20ti minutách převzal taktovku hry a udával tempo. Ve 30. minutě propadla záloha domácích a Olomouc se po dvou kolmých přihrávkách a dobrém zakončení útočníka dostala do vedení. Za stavu 0:1 také první půle skončila. Do druhého poločasu oba týmy prostřídali, což se dělo během celého utkání. Formát soutěže totiž umožňuje použít větší množství hráčů než obvykle a po dohodě trenérů je dokonce možné střídat hokejově. Hra se i po změnách odehrávala převážně na polovině domácích a Olomoučtí se snažili přelstít soupeřovu obranu. To se jim povedlo po druhé v 67. min. kdy po průniku z pravé strany uklidil míč téměř do prázdné branky Hřivnáč. Do konce zápasu už branka nepadla a tak zápas skončil. zaslouženou výhrou hostů 2:0.

Trenér Martin Kotyza okomentoval utkání těmito slovy: "Co se týká kvality soupeře, tak bych se opět opakoval. Na tyto soupeře herně zatím ztrácíme. Jsem ale spokojený s posunem, který jsme od posledního vzájemného zápasu v listopadu, udělali. Soupeř to s námi měl mnohem složitější než v prvním utkání. Jsem rád, že do zápasu mohlo naskočit více hráčů, protože konfrontace s takovými soupeři je pro nás velká škola. Kluci na vlastní kůži cítí, že je potřeba přemýšlet a pracovat s míčem ve větší rychlosti, než na kterou jsme momentálně nastaveni."

Související zprávy


Sdílej


Výhody registrace

  1. Pravidelný newsletter do emailu. Už vám nikdy nic podstatného neunikne!
  2. Přístup do diskuzního fóra.
  3. Možnost klást dotazy vedení klubu.
  4. Účast ve speciálních soutěžích o ceny (pouze pro registrované).
Registrace zde

Facebook

Twitter


O webu | GDPR | Kontakt | RSS

© 2014 FK Jablonec. Všechna práva vyhrazena.