Mládež
únor

Mladší dorost U16 se utkal s Olomoucí

Dalším soupeřem jablonecké U16 v semifinálové skupině MVM byla Sigma Olomouc. Po prvním listopadovém střetnutí (0:6 s pohledu jabloneckých) bylo jasné, že to nebude zápas vůbec jednoduchý.

FK Jablonec U16 - Sigma Olomouc U16 0:2 (0:1)

Sestava: Reiner - Jodas, Šebek, Ryml, Řezníček - Malý, Drda, Bína - Bodi, Jandura, Bartoš

Střídali: Polák, Erban, Wagenknecht, Skalický, Šťovíček, Novák, Kochánek, Svrček

Jablonec vstoupil do utkání nebojácně a v úvodu se dostal do několika slibných příležitostí. Soupeř však po 20ti minutách převzal taktovku hry a udával tempo. Ve 30. minutě propadla záloha domácích a Olomouc se po dvou kolmých přihrávkách a dobrém zakončení útočníka dostala do vedení. Za stavu 0:1 také první půle skončila. Do druhého poločasu oba týmy prostřídali, což se dělo během celého utkání. Formát soutěže totiž umožňuje použít větší množství hráčů než obvykle a po dohodě trenérů je dokonce možné střídat hokejově. Hra se i po změnách odehrávala převážně na polovině domácích a Olomoučtí se snažili přelstít soupeřovu obranu. To se jim povedlo po druhé v 67. min. kdy po průniku z pravé strany uklidil míč téměř do prázdné branky Hřivnáč. Do konce zápasu už branka nepadla a tak zápas skončil. zaslouženou výhrou hostů 2:0.

Trenér Martin Kotyza okomentoval utkání těmito slovy: "Co se týká kvality soupeře, tak bych se opět opakoval. Na tyto soupeře herně zatím ztrácíme. Jsem ale spokojený s posunem, který jsme od posledního vzájemného zápasu v listopadu, udělali. Soupeř to s námi měl mnohem složitější než v prvním utkání. Jsem rád, že do zápasu mohlo naskočit více hráčů, protože konfrontace s takovými soupeři je pro nás velká škola. Kluci na vlastní kůži cítí, že je potřeba přemýšlet a pracovat s míčem ve větší rychlosti, než na kterou jsme momentálně nastaveni."