Mihálik asistoval u výhry nad San Marinem

V reprezentační přestávce nezahálí ani naši hráči. Nejvíce byl v dresu národního týmu U21 Ondřej Mihálik v kvalifikaci o mistrovství Evropy.

Česká Lvíčata přivítala na stadionu v Ústí nad Labem San Marino. Povinná výhra se nerodila vůbec snadno. Od úvodu zápasu nechyběl v sestavě útočník Ondřej Mihálik, ovšem na úvodní gól se čekalo hodně dlouho. Více jak hodinu držel obranný blok San Marina bezbrankový stav. Nic na tom nezměnily ani tři šance Ondry Mihálika v prvním poločase, kdy byl velmi blízko vedoucí brance.

Začátek druhého poločasu začal další šancí Mihálika, který hlavou jen těsně přestřelil branku. V 63. minutě již defenziva San Marina kapitulovala. Vaníček nastřelil brankáře a odražený míč dorazil do prázdné branky Zajíc. O pár minut později se míč dostal k Sáčkovi, který ranou z dvaceti metrů navýšil vedení na 2:0. V 76. minutě předvedl fotbalovou parádu Ondřej Mihálik. Dlouhý centr do vápna sklepl z první na nabíhajícího Zajíce podél brankáře, útočník Slovácka se nemýlil – 3:0. V samotném závěru zápasu zhatilo San Marino čisté konto brankáře Staňka, když se prosadil D´Addario hlavou - 3:1.

Češi mají po třech utkáních kvalifikace na kontě čtyři body a ztrácejí osm bodů na vedoucí dvojici své skupiny Chorvatsko s Řeckem, oba týmy ale odehrály o zápas víc. V úterý se svěřenci trenéra Vítězslava Lavičky představí na hřišti Moldavska.

Se ziskem tří bodů byl trenér Vítězslav Lavička spokojen, se hrou již méně: „ Splnili jsme povinnost, to je podstatné. Ale bylo vidět, že máme pořád velké rezervy. Věděli jsme, že soupeř hru založenu na dobře organizované obraně, ve středu v Chorvatsku hrál skoro hodinu s jedním inkasovaným gólem. Podobně to bylo i dnes. První poločas jsme někdy příliš složitě „házenkářsky“ kombinovali kolem pokutového území. Pak jsme si po přestávce zvýšenou snahou vypracovali i góly. Chtěli jsme skóre v závěru navýšit, stal se opak. Soupeř využil jedné standardní situace a dal nám gól z poslední akce zápasu.“

Česká republika – San Marino 3:1 (0:0)

Góly: 63. a 76. Zajíc, 71. Sáček - 92. D‘ Addario.
Rozhodčí: Michajl Vilkov - Alexej Voroncov a Dmitrij Žvakin (všichni Rusko). ŽK: 21. Tamagnini, 41. Lunadeti, 45. Gatti, 82. Della Vella. Diváci: 1473

ČR: Staněk – Řezáč, Bačo, Král, Provod - Kulhánek, Sáček (77. Kratochvíl) – Trubač (46. Knejzlík), Mihálik, Vaníček (67. Takács) – Zajíc. Trenér: Vítězslav Lavička.

San Marino: De Angelis - D´Addario, Censoni, Casadei, Grandoni - Battistini (56. Vultaggio) - Mularoni, Lunadei, Gatti, Tamagnini (90. Venerucci), Tomassini - Gatti (76. Della Valle). Trenér: Fabrizio Costantini.