Michal Jeřábek přestoupil do Jablonce!

Stoper Michal Jeřábek, který naposledy působil v Teplicích, podepsal v Jablonci smlouvu do 30. června 2022. Vítej v Jablonci!

"Příchod do Jablonce je pro mě velký krok vpřed. V tak velkém klubu, jako je Jablonec, jsem ještě nepůsobil. Je to klub, co má ty nejvyšší ambice a každoročně útočí na evropské poháry. V posledních letech se to Jablonci úspěšně daří," říká po podpisu smlouvy Michal Jeřábek, který bude v Jablonci nosit dres s číslem 9.

Michal Jeřábek na sebe poprvé upozornil v dresu pražské Dukly, za kterou nastoupil ve 35 ligových zápasech. Spolu s exjabloneckým Matějem Hanouskem prošel celou mládežnickou akademií Dukly vypracoval se ve stabilního stopera. V Dukle se potkal také s dalším současným spoluhráčem Jakubem Považancem. V Teplicích následně s Honzou Krobem.

"Na oba se moc těším. S Krobíkem (Jan Krob) jsem byl v Teplicích tři a půl roku a něco jsme tam spolu odkopali. S Povym (Jakub Považanec) jsem se dlouho neviděl. Oba jsou to nesmírně kvalitní fotbalisti, takže se těším, až spolu zase budeme hrát," říká Michal Jeřábek.

Na začátku roku 2016 přestoupil do Teplic, ve žlutomodrém dresu nastupoval pravidelně a stal se oporou zadních řad „sklářů“. 191 centimetrů vysoký stoper se s přibývajícími ligovými starty dočkal také prvních ligových tref, celkem už stihl ve 127 ligových zápasech vstřelit pět branek. Na svou výšku je dobrý pohybově i rychlostně, jako pravák může hrát i z levé strany.

Vítej v Jablonci, Michale! Ať se ti daří!

Profil Michala Jeřábka

Narozen: 10. září 1993

Post: střední obránce

Noha: pravá

Výška: 191 cm

Váha: 84 kg

Zápasy/góly/asistence v lize: 127/5/1

Předchozí kluby: FK Řeporyje (2000 - 2003), FK Motorlet Praha (2003 - 2007), FK Dukla Praha (2007 - 2016), FK Teplice (2016 - 2020).

Author Martin Bergman