Michal Černák reprezentoval na turnaji v Dubaji

Jablonecký odchovanec Michal Černák oblékl dres reprezentace U16 na turnaji v Dubaji, kde český výběr odehrál 3 přípravná utkání. Michal zasáhl do dvou z nich.

První prověrkou pro reprezentační mladíky bylo utkání s Belgií, ve které nastoupil Michal v základní sestavě. Česká reprezentace utkání zvládla a vyhrála 4:2. Michal byl v 81. minutě střídán Višinksým. „Bylo to z naší strany velmi dobré utkaní včetně dobré organizace hry v obranné fázi. Ve druhém poločase jsme převedli kvalitu v mezihře, po zisku míče i v koncovce. Je to zasloužené vítězství z vyrovnaného utkání,“ hodnotil po utkání trenér Radek Bejbl.

Do druhého utkání, které reprezentace sehrála, Michal nezasáhl. Mladí reprezentanti vyhráli 2:1 nad Spojenými arabskými emiráty. "Měli jsme velmi dobrý vstup do zápasu a šli rychle do vedení. Do dvacáté minuty jsme hráli dobře a byli nebezpeční, ale následně jsme inkasovali lacinou branku po rychlém protiútoku soupeře. Znervózněli jsme a soupeř hrál nadšeně, důrazně a byl nebezpečný při brejcích. Od padesáté minuty jsme ale zlepšili pohyb, zpřesnili kombinaci a znovu si vytvářeli šance,"hodnotil zápas trenér Radek Bejbl.

Poslední utkání proti Kosovu (2:0) nastoupil Michal opět v základní sestavě a v 62. minutě přenechal místo Višinskému. „V utkání jsme měli jasnou herní převahu, zatímco soupeř téměř celý zápas odehrál v hlubokém bloku. Trpělivou hrou jsme si připravili několik šancí a další řadu zakončení, ale bohužel dlouho bez brankového zakončení. Až v posledních deseti minutách jsme vstřelili dvě branky po kvalitních kombinacích,“ uvedl k utkání trenér Radek Bejbl.

Český tým tak vyhrál všechna svá utkání na tomto turnaji a za celý úsek jablonecké mládeže jsme rádi, že se Michal podílel na úspěšném reprezentačním srazu kategorie U16.

Zdroj: repre.fotbal.cz

Author Redakce