1.FK Příbram FK Jablonec
0:6
FORTUNA:LIGA, 12. kolo so 20. 10. 2018, 17:00

Jak bylo náročné přepnout z evropské úrovně zpět na českou ligu? Nejen to se dozvíte z pozápasových rozhovorů s Lukášem Masopustem a Matějem Hanouskem.

Jsem hrozně rád, jak jsme zápas zvládli, řekl střelec druhého gólu Lukáš Masopust

Potvrdili jste roli favorita a porazili jste Slovácko 2:0. Jak dlouho byl v nohách čtvrteční těžký zápas s Kyjevem?

Těžko říct. Ale asi to každej cítil jinak a myslím si, že na nás v druhé půli bylo vidět, že toho máme plný zuby. Jsem hrozně rád, jak jsme dneska k zápasu přistoupili a jak dobře jsme ho zvládli.

Povzbudil vás před dnešním utkáním dobrý výsledek ze zápasu s Kyjevem?

Určitě povzbudil. Pro nás to byla obrovská škola, protože kdo ten zápas viděl, tak ten začátek byl neskutečně rychlej a chvíli nám trvalo, než jsme si na to zvykli. Pak jsme se tempu přizpůsobili a dokázali nepříznivé skóre ještě zvrátit v nerozhodný výsledek. I dneska jsme hráli rychleji a myslím si, že jsme podali dobrej výkon.

Zdálo se, že přepnutí na ligový fotbal vám nedělalo žádný problém.

Fotbal je jen jeden, akorát proti nám vždycky hraje jinej soupeř a záleží jen na nás, jak se s tím dokážeme vyrovnat. Dneska jsme se s tím vyrovnali dobře.

Vidíš to tak, že bylo prakticky už rozhodnuto po pětačtyřiceti minutách, kdy jste vedli 2:0?

To bych tak neřekl. Nevěděli jsme, s čím Slovácko do druhé půle půjde a navíc mělo před sebou ještě dost času. Ale myslím si, že jsme si s tím poradili dobře a soupeře jsme kromě té tyčky v závěru k ničemu nepustili.

Ty jsi v první půli zařídil jabloneckou výhru, když si jeden gól dal a na druhý přihrál. Můžeš ty rozhodující momenty popsat?

Při těch brankách jsme to dvakrát vykombinovali na lajně. Poprvé jsem našel centrem Jovoviće a on to krásně zakončil hlavou. A při druhém gólu mi to tam dal Povy (Považanec) nádherně před prázdnou bránu.

Bylo vidět, že jste se ve druhém poločase snažili hru kontrolovat.

Tak nějak to bylo. Snažili jsme se být často na balonu a zbytečně se nezatahovat. Pár šancí jsme si vypracovali, ale další góly z toho nebyly.

Ve dvou zápasech si dal dva góly. Těší tě produktivita?

Jsem rád, že mi to tam dvakrát spadlo, ale mohlo to být ještě lepší. Jsem na sebe naštvanej, že jsem neproměnil to sólo. To byla velká šance a asi by to dopadlo líp, kdybych to zakončoval dřív. To jsou věci, na kterých musím stále pracovat.

Vítězství těší, řekl levý obránce Matěj Hanousek

Jak si se cítil po čtvrtečním zápase s Kyjevem?

Myslím si, že to dnes nebylo zas tak strašný, ale je pravdou, že nás zápas stál hodně sil. Na druhou stranu jsme dokázali v zápase s Kyjevem vyrovnat a dneska bylo vidět, že když je dobře hlava připravena, tak je vše jednodušší.

Po první půli jste vedli 2:0 a ve druhém jste se snažili kontrovat hru.

Je to tak. Ale byly tam i pasáže, kdy se Slovácko snažilo nás zatlačit do obrany, ale kromě té tyčky v závěru zápasu nic nemělo. Vítězství nás těší.

Jak se ti hraje na levé straně s Jovovičem?

Myslím, že nám to klape. Já se snažím využívat svých předností, kdy to zatahuju po levé straně a Jovović si sbíhá na střed.

Ještě si ve své kariéře nedal gól. Kdy přijde?

Pravdou je, že jsem tam na jinou práci než dávat góly, ale věřím, že jednou přijde. Zatím jsem rád, že vyhráváme a to mě těší víc, než kdybych gól dal a prohráli jsme.

Na levou stranu přišel nedávno Sobol a zatím si ho tam nepustil.

Jsem samozřejmě rád, že mi to zatím jde, ale musím hodně pracovat. Nemusí se dařit vždycky, ale zatím vyhráváme a to je hrozně důležité.