Masopust a Doležal hodnotí výhru s Baníkem

FK Jablonec FC Baník Ostrava
HET liga, 20. kolo ne 11. 3. 2018, 15:00

Střelec Martin Doležal a nahrávač Lukáš Masopust hodnotí nedělní tříbodové vystoupení na Střelnici, ve kterém jsme porazili Baník Ostrava 2:0.

Ofenzivním hráčům se daří, takže v tom chceme pokračovat, řekl po zápase střelec úvodního gólu Martin Doležal.

Jak bys zhodnotil nedělní zápas?

Zpočátku jsme měli více ze hry, ale velkou šanci jsme si nevypracovali. Pak začal Baník kombinovat a měl víc balon na nohách. My jsme se nemohli do naší hry dostat. Začátek druhého poločasu patřil nám a důležité bylo, že přišel rychlý gól. Pak jsme se strachovali o výsledek, zbytečně jsme se zatáhli. Baník tam měl nějaké centry, ale naštěstí z toho nic nebylo a z brejku jsme dali druhý gól, který nás uklidnil. Pak už jsme zápas dohráli v klidu.

Dlouho jste dobývali ostravskou bránu a byly tam nějaké šance, až přišel tvůj gól.

Byl tam přetažený centr, tak jsem šel před bránu a čekal jsem, že by to do toho prostoru mohlo přijít. Maso (Masopust) to dával před bránu a já jsem to jenom prodloužil hlavou do brány. Ten gól byl hodně důležitý.

Ostrava je poslední, vy jste naopak v lize ani v poháru na jaře neprohráli. Jak se s tím hraje?

Tyhle zápasy jsou vždycky ošemetné. Dá se říct, že Baník hrál o všechno a jelikož ostatní ohrožené týmy vyhrávají, tak ten zápas byl i pro něj hodně složitý. Důležité je, že jsme to zvládli a zda to zvládnou i oni, to už je jen na nich.

Do druhého poločasu jste nastoupili aktivněji. Co jste si řekli v šatně?

Trenér nám říkal, ať zůstaneme trpěliví, že to dneska bude o jednom gólu. Naštěstí jsme nedali jen jeden, ale dva, takže super.

Jak ti vyhovuje, že vpředu hrajete na dva útočníky?

Je vidět, že nám to s Chramem (Chramostou) vyhovuje, každý jsme jiný typ. Většinou se snažím prodlužovat na Chrama za obranu. Občas to nevyšlo, ale to je tak vždycky. Zase to tam oběhali naši záložníci, takže zaplaťpánbůh za výhru.

Ve středu jsi dal gól, v neděli zase. Chytil jsi střeleckou slinu, která ti chyběla?

Kéž by! Teď se nám daří spíš týmově, takže z toho těžíme. Ofenzivním hráčům se daří, takže chceme, aby to pokračovalo.

Čím to, že se vám na jaře tak daří?

Výhodou určitě je, že mužstvo je již delší dobu prakticky pohromadě. Utvořila se dobrá parta a cítíme se dobře nejen v zápase, ale i na tréninku. Je to hodně o sebevědomí a to teď máme.

V sobotu hrajete v Jihlavě a oba týmy neztratily body. Věříte si?

Tak určitě to bude těžší než dneska, ale máme nějakou fazónu a daří se nám. Asi to bude vyrovnaný boj a je možný, že to bude stejný zápas jako dneska.

Trenér nás nabádá k aktivní hře a vyplácí se to, řekl po zápase Lukáš Masopust, který přihrál na oba góly.

Ze zápasu máš dvě asistence, takže spokojenost?

Určitě, jsem za to rád.

Jaké byly obě akce?

Při prvním gólu tam byl přetažený centr, já jsem to hlavou vracel a Doli (Doležal) to tam hezky uklidil. A ten druhý gól na Joviho (Jovoviće), tak tam nám to dal Doli do brejku. Jovović si výborně naběhl, tak jsem mu to dal a nakonec to skončilo díky němu v brance. Ten gól byl trošku kuriózní, ale hodně důležitý.

Měli jste tam nějaké šance, ale trvalo dlouho, než jste dali gól. Ostrava vůbec nepůsobila odevzdaným dojmem.

To určitě ne. Ale pro nás asi bylo nejtěžší, že jsme měli za sebou třetí zápas v týdnu, zatímco Ostrava byla odpočinutá, protože hrála po čtrnácti dnech. Já osobně jsem toho měl ke konci druhého poločasu dost. Dnešní zápas byl hodně náročný.

Před utkáním jste byli jasným favoritem.

Já osobně jsem to takhle nebral. Do zápasu jsme šli s čistou hlavou a šli jsme za výhrou, což se nám povedlo. Takže spokojenost.

V příštím kole jedete do Jihlavy, která také ještě neprohrála. Jak se tam těšíš?

Já hlavně jedu domů. Zatím jsem tam nevyhrál a ty zápasy byly vždycky hrozný, takže uvidíme. Na zápas se těším a doufám, že uspějeme.

Zatím jsme na jaře neztratili ani bod a předvádíte pěkný fotbal. Čemu to přičítáš?

Jeden z důvodů je ten, že jsme spolu už delší dobu. Důležitá je sebedůvěra a daří se nám v záložní řadě. I když dneska vypadli Hübschman s Považancem, tak se nám povedlo je nahradit. A také nejsme líní na krok. To jsou asi ty nejzákladnější věci.

Trenér vás stále nabádá, abyste presovali. A daří se vám to.

Jo, na tohle jsme se zaměřili. Jak už jsem řekl, dneska už jsme toho měli chvílemi plný kecky, ale trenér nás stále hnal dopředu a je vidět, že pressing nese své ovoce.

Author Martin Bergman