Martin Pospíšil: S Plzní chceme doma vyhrát

FK Jablonec FC Viktoria Plzeň
Synot liga, 16. kolo ne 30. 11. 2014, 17:15

Záložník Martin Pospíšil již netrpělivě vyhlíží nedělní vrchol podzimní části SYNOT ligy. Do Jablonce přijede lídr soutěže Viktora Plzeň. Právě v tomto týmu také Martin Pospíšil působil a připsal si i starty v Lize mistrů. Teď má s Jabloncem v poslední bitvě podzimu jasný cíl – vítězství!

V neděli zakončíte podzim zápase s Plzní. Hraje třetí tým s prvním, tak co od zápasu čekat?

Myslím si, že očekávaní jsou velká. I díky tomu, jaký je o zápas zájem a jaká je vytvořená reklama. I z tohoto pohledu by mohlo přijít hodně lidí. Bude to stoprocentně nejsledovanější zápas kola. Dalo by se říct, že při souhře okolností se rozhodne o tom, kdo přezimuje na prvním místě. To je pro nás velká motivace.

To by ale musela zaváhat Sparta v Jihlavě, která hraje ještě před vámi. Budete výsledek sledovat?

V první řadě se musíme soustředit na sebe a nesmíme mít v hlavě cizí zápasy. Ale jestli hrají před námi, tak se výsledek dozvíme. To asi nikdo před námi neutají. Bez ohledu na to, jestli Sparta vyhraje nebo prohraje, přistoupíme k zápasu stejně. Uděláme všechno pro to, abychom Plzeň doma porazili.

Doma jste ještě v sezoně neprohráli, takže to budete chtít určitě potvrdit, že?

Mělo by to tak být, že bychom doma body rozdávat neměli. Měli bychom si tady udělat takovou tvrz, kam přijede kdokoliv a mohli ho porážet. Začátek byl špatný celkově, ne jen doma. Furt jsme se sehrávali, ale teď jsme někde jinde a poslední kola podle toho vypadají. Věřím, že na to navážeme a budeme Plzni doma vyrovnaným parťákem a zvítězíme.

Půjde také o souboj dvou nejofenzivnějších týmů, které dávají nejvíce gólů. Obecně ve vzájemných zápasech padá hodně gólů. Jak to bude v neděli?

Plzeň už několikátým rokem dává hodně gólů, hrají ofenzivní styl. U nich to není žádná novinka, ale je dobře, že tam jsme s nimi teď my. I to svědčí o naší formě a kvalitě. Věřím tomu, že i tohle Plzeň vidí a vytvoří si k nám také určitý respekt. Třeba to bude v neděli nějaká přestřelka, klidně bych byl ale rád za to, aby padl jen jeden gól, ale ten bychom dali my.

Ve čtvrtečním pořadu Fotbal Extra říkal Ondřej Vaněk, že se Plzeň na zápas s Jabloncem připravuje stejně jako na Spartu. Jak tenhle zápas vnímáte v kabině? Dá se srovnat s derby?

Pro mě osobně je to určitě srovnatelné. Já se na Plzeň vždycky těším, myslím si, že i celá kabina. Plzeň patří pravidelně ke špičce lidi a spolu se Spartou je to nejlepší tým. Takže se to asi srovnat dá, i když derby je jenom jedno, ale i my a diváci k tomu přistoupíme úplně stejně. Budeme chtít za každou cenu vyhrát.

V Plzni jsi část sezony působil. Je to pro tebe speciální zápas i díky tomu?

Je to pro speciální zápas. Přeci jen jsem tam půl roku byl, takže tam mám i známé. Vždycky je rád uvidím, takže se na kluky těším, když proti nim hraju. Po době, co jsem tam byl, jsem proti nim hrál dva zápasy, takže už to není tak čerstvé.

Co říkáš na to, že tvůj kamarád ještě z Olomouce Tomáš Hořava musel na operaci s kolenem a nebude proti vám v neděli hrát?

To jsem ani nevěděl, že musel už teď. Jen říkal na srazu reprezentace, že má něco s meniskem a po sezoně bude asi muset na zákrok. To, že už to proběhlo teď, a nebude hrát, mě osobně mrzí, protože jsme se těšili, že si proti sobě zahrajeme. Nedá se nic dělat. Plzeň má ale široký kádr, takže když nebude hrát Tomáš Hořava, tak bude hrát asi Dan Kolář. To je taky velká kvalita, takže si nemůžeme moc vybírat, kdo nastoupí.

Co by mohlo na Plzeň platit?

V sobotu máme video, takže trenéři něco vymyslí. Hlavně si musíme pohlídat jejich kombinace na krajích, kdy z těchto situací nejvíce hrozí. Hodně se tam dostávají z levé i pravé strany. Náběhy krajních beků jsou složité, ale musíme si s tím poradit. A když se dostaneme do nějaké šance, tak ji musíme využít. V takových zápasech jich nebývá hodně, takže musíme být produktivní.

Author Martin Bergman