Marek Kysela: Nemůžeme takhle ztratit body

FC Baník Ostrava FK Jablonec
HET liga, 6. kolo so 9. 9. 2017, 17:00

Stoper Marek Kysela zažil zajímavé utkání. Narychlo musel naskočit do zápasu za zraněného Považance, o chvíli později vstřelil důležitý gól. Nakonec byl zklamaný z remízy 2:2.

Jak hodnotíš zápas?

Určitě ztracené body, protože jsme vedli 2:0 a za posledních 20 minut se nemůžeme takhle zatáhnout a takhle lehce ty body ztratit.

Co Baník podle tebe nastartovalo?

Nastartovali jsme je my tím, že jsme zalezli a jenom jsme to nakopávali. Získali jsme balón a místo abychom ho podrželi, tak jsme je odkopávali. Bylo to 2:0 a měli jsme to udržet.

Co ten tvůj gól?

Tak já jsem tam přišel, nějak náhodně jsem to trefil a padlo to tam.

To byl tvůj první dotek s balónem?

Myslím, že jo. První kontakt a hnedka gól. Hrál jsem po dlouhý době, takže jsem měl i štěstí. Jsem rád, ale je škoda, že jsme remizovali.

Říkali sis už, že to je v kapse, patnáct minut do konce a vedete 2:0?

Zřejmě jo, protože jsme se pak zatáhli, mysleli jsme, že už to odkopeme, dohrajeme. Kdežto Baník to nastartovalo, zatlačili nás, dávali dlouhé balóny z lajny a to nešlo vydržet 20 minut.

Břevno s tebou nějak nehnulo?

No šlo to do břevna, takže to se mnou nehnulo, ale neměli jsme takhle zalézt. Kdyby tam padla třetí branka, tak bychom toho hodně litovali.

Byl to tvůj první zápas v lize po vážném zranění, tak jak ses cítil?

No já jsem tam neměl původně ani jít, ani jsem se nerozcvičoval, ale když se Kuba Považanec zranil, tak mi řekli, ať se jdu rozběhat. Šel jsem tam rovnou bez rozcvičení, tak jsem neměl ani čas o tom přemýšlet.

Ten roh byl nacvičený?

Nebyl. Já jsem s klukama tenhle týden žádné takovéhle věci neřešil. Oni mě nechali volného a padlo to tam.

Po jaké době jsi hrál?

To bylo asi po třech měsících

Naposledy to bylo v Karviné, kde ti praskla plíce. A jak to bylo dál?

V Karviné mi praskla plíce, která se ale podařila nafouknout a teď jsem se asi dva měsíce dostával do kondice. Už by to mělo být v pohodě a normálně bych měl fungovat.

Omezuje tě nějak ta plíce?

Neměla by. Může se stát, že praskne znovu, to bych už musel na operaci, ale takhle to vyřešili nějakým menším zákrokem. Ale kdyby praskla znovu, tak se to musí řešit dál.

Musíš být opatrnější v soubojích?

Kdybych se šetřil, tak bych nemohl hrát ligu. Takže já se nijak šetřit nemůžu. Buď budu hrát naplno a nebo nebudu hrát ligu.

Jak k tomu zranění došlo? V nějakém souboji?

Ne, samovolně. Zlomené žebro nebylo, takže samovolně. Mně říkali doktoři, u kterých jsem byl, že se to stává vysokým hubeným klukům, takže jenom samovolně náhodou.

Author Martin Bergman