MOL Cup pokračuje ve středu v Karviné

MFK Karviná FK Jablonec
MOL Cup, 4. kolo st 31. 10. 2018, 15:30

Los osmifinále poháru MOL Cup posílá náš tým v nabitém programu na dalekou cestu do Karviné. Radova družina se v původně hornickém městě představí už tuto středu s cílem postupu do jarní části.

Osmifinálovými zápasy pokračuje tuzemský pohár s názvem MOL Cup. Jablonec v druhém ze tří anglických týdnů za sebou cestuje přes tři sta kilometrů s jediným cílem, přivést si postup do jarního čtvrtfinále. „Pohár je pro nás stejně důležitý jako liga. Uvidíme, jaký bude zdravotní stav a únava hráčů. Moc změn by ale nebylo dobrých. Uvidíme podle tréninků,“ neodkryl případné změny v sestavě jablonecký kouč Petr Rada. „Někdo si ty zápasy překládá, někdo dělá, že to nejde. My hrajeme ve středu v Karviné, v sobotu na Dukle a letíme do Astany. Takhle je to dané, proto jsme měli přípravu, abychom dobře natrénovali a tu porci zápasů zvládli,“ má jasno náš lodivod. „Hráči to musí vydržet. Je to jejich práce a natrénovaní jsou dobře. Je to jen o hlavě, přepnout a soustředit se na zápas. Žádné úlevy tu nechceme,“ říká rezolutně Rada. Jeho tým jakožto pohárový zástupce na evropské scéně vstoupil do letošního MOL Cupu až ve 3. kole, v reprezentační pauze na půdě druholigových Pardubice ale musel otáčet zápas, který se pro naše barvy nevyvíjel dobře. I bez reprezentantů ale Radův tým zvládl góly Kubisty a Holeše otočit na konečných 2:1.

Náš středeční pohárový protivník z Karviné zahájil pohárovou pouť už v druhém kole, v třetiligové brněnské Líšni zvítězil s přehledem 4:0. V následujícím kole karvinští fotbalisté zdolali na domácí půdě druholigové Táborsko 2:0. V lize MFK okupuje čtrnáctou příčku a musí se mít na pozoru. V posledním ligovém kole už Karviná vedla 2:0 nad Olomoucí, jenže čtvrt hodiny před koncem přišel naprostý kolaps. Karviná za pouhých osm minut třikrát inkasovala a doma nakonec podlehla 2:3. „Až do 75. minuty jsme hráli výborně po všech stránkách. Problém nastal v momentě, kdy se nám zranil Panák a naše hra se totálně rozpadla. Tohle se mi v životě nestalo,“ neskrýval zklamání z málo vídaného obratu kouč Karviné Roman Nádvorník.

Jablonečtí fotbalisté se s Karvinou na podzim utkají hned třikrát. V úvodním ligovém utkání jsme Nádvorníkův celek porazili na Střelnici 4:1. Po středečním pohárovém duelu se do Karviné vydáme znovu ještě v prosinci, k ligové odvetě. Teď se ale Jablonečtí soustředí na pohárový postup mezi nejlepších osm týmů.

Utkání začíná ve středu 31. října od 15:30 hodin v Karviné

Rozhodčí: Marek - Antoníček, Horák