Lukáš Masopust v zimě odejde do Slavie

Záložník Lukáš Masopust již nebude po podzimní části sezóny pokračovat v Jablonci. Autor čtyř podzimních branek a čtyř asistencí v zimě přestoupí do Slavie Praha.

Pětadvacetiletý záložník přišel do Jablonce v sezóně 2014/2015 a dosud odehrál v zeleném dresu 94 ligových zápasů a nechyběl také u našich pohárových tažení v sezónách 2015/2016 a zejména v základní skupině Evropské ligy UEFA v roce 2018.

Během podzimu se Lukášovi dařilo a dostal se také do národního týmu. Jenže v utkání 14. kola Lukáše zranil stoper Dukly Ďurica a se zraněným kolenem pro Lukáše podzimní část ligy skončila předčasně. Nyní se Lukáš Masopust posune zase o kousek dál v kariéře.

„Je to pro mě posun v kariéře. A možnost bojovat pravidelně o titul a Ligu mistrů je motivací každého hráče. I pro mě je to velká motivace a nová výzva. Jen mě mrzí, že jsem teď zraněný a nemohl jsem s týmem hrát v nedávných zápasech. Poslední rok v Jablonci se mi dařilo a pořád věřím, že bych se tady mohl rozloučit 150 starty v lize,“ říká k budoucímu transferu Lukáš Masopust.

Lukáš Masopust je jihlavský odchovanec a prošel mládežnickými výběry Vysočiny od svých jedenácti let. Poprvé naskočil do přípravy s jihlavským A týmem ještě jako dorostenec v létě 2012 pod vedením trenéra Františka Komňackého. Debut v české lize si odehrál proti Slavii Praha na startu sezóny 2012/13 a nakonec v celé sezóně chyběl Jihlavě jen v jednom jediném zápase.

Ve stejném ročníku si zároveň řekl o pozvánku do reprezentace do 20 let a trenér Jakub Dovalil povolal Masopusta do národního výběru U21 poprvé v březnu 2013. Premiéru si připsal tehdy v přípravném zápase proti Turecku. V reprezentaci do 20 let si připsal 3 starty a v týmu U21 nastoupil do 11 zápasů. V roce 2018 debutoval také v A týmu české reprezentace. Proti Číně odehrál v přípravném zápase jeden poločas na turnaji China Cup 2018. Český tým tehdy vyhrál 4:1.

Author Martin Bergman