Lischka s Hanouskem míří za novou výzvou

Úspěšný rok 2018, kdy náš tým válel na několika frontách, přinesl zvýšený zájem o naše hráče na přestupovém trhu. Matěj Hanousek a David Lischka mají svolení odejít do Sparty Praha. Opačným směrem kromě finanční kompenzace přestupuje David Hovorka, na kterého jsme uplatnili opci.

"Vím, že je složité, když odejdou hráči ze základní sestavy, ale jsme připraveni tyto odchody nahradit jak z aktuálního kádru, tak i doplněním dalších hráčů. Davidovi s Matějem děkuji za výkony v Jablonci a přejeme jim hodně štěstí v další kariéře. Nabídka Sparty byla ekonomicky nadstandardní a navíc jsme uplatnili také opci na Davida Hovorku, který se brzy stane naším hráčem. Vedení klubu v tuto chvíli ještě jedná s hráči s velkými mezinárodními zkušenostmi. Rozhodně chceme nadále bojovat o evropské poháry," říká k transferu člen představenstva FK Jablonec Miroslav Pelta.

Matěj Hanousek: Možná to bude jako klišé, ale je tady výborná parta

Matěj Hanousek přišel do Jablonce v září 2015 a připsal si v dresu Jablonce 76 ligových startů a byl výraznou postavou také v tažení základní skupinou Evropské ligy UEFA. Jeden z nejrychlejších fotbalistů FORTUNA:LIGY nyní míří za další výzvou, tentokrát do Sparty. Na Jablonec však nikdy nezanevře. Matěj Hanousek se propracoval do pozice hráče, který byl jedním z nejvytěžovanějších v posledním roce.

„Na Jablonec budu vzpomínat jedině v dobrém. Dá se říct, že jsem se tady našel. Sednul jsem si s kabinou lidsky a výkony na hřišti asi taky nebyly špatný. Rozhodně nechci pálit mosty. Mám v hlavě plno věcí, co jsme tady s klukama zažili. Ať už tu jízdu v roce 2018, kdy jsme všechno dohnali, tak i teď když se nám dařilo, účast v Evropské lize a tak. Zažili jsme tady toho spolu hrozně moc a na to budu vždycky hrozně rád vzpomínat,“ říká Matěj Hanousek, který svlékne jablonecký dres s číslem 5. „Dá se říct, že mě nic netlačí, ale je to pro mě velká výzva. Ale nemohl bych se na sebe podívat, kdybych tohle odmítl. S tím bych nedokázal žít, kdybych věděl, že jsem tuhle výzvu nepřijal a z výzvy se podělal a nezkusil to,“ dodává Matěj Hanousek.

„Tady v Jablonci se to výborně sešlo. Tým si sednul, že i se zlomkem možností, jaké mají Sparta, Slavia nebo Plzeň, se tu uhrály velké věci. Bude to znít možná jako klišé, ale tady byla opravdu výborná parta. Vím, že to lidi čtou často, ale tady si to prostě sedlo a tým jako Jablonec může konkurovat velikánům. Klukům budu dál držet pěsti a na Jablonec nikdy nezapomenu,“ loučí se s Jabloncem Matěj Hanousek.

David Lischka: Za poslední rok jsem si to tady hodně užil

David Lischka přišel do Jablonce na pozici stopera z Hlučína, odkud k nám na sever přestoupil již v 17 letech. Musel nejprve sbírat zkušenosti a prošel si také několika hostováními v Baníku Ostrava, Varnsdorfu a Karviné. Právě poslední hostování v Karviné pak nasměrovalo nyní jednadvacetiletého Davida Lischku do první ligy a stal se po boku Luďka Pernici v Jablonci nedílnou součástí základní sestavy. V aktuálním soutěžním ročníku pak válel po boku Davida Hovorky nebo Tomáše Břečky jak v české lize, tak i v Evropské lize UEFA. Teď nás David opouští a chce zvládnout další velkou výzvu v kariéře.

„Na Jablonec budu vzpomínat jenom v dobrém. Přestoupil jsem sem z Hlučína v sedmnácti letech a zažil jsem tady toho hrozně moc. Rok 2018 pak byl pro mou kariéru zlomový. Moc jsem si poslední rok užil a všem bych za to chtěl poděkovat. Moc děkuji spoluhráčům, realizačnímu týmu a klubu, že mi dali tu možnost hrát tady za Jablonec. Povedlo se nám spousta věcí a moc jsem si to užil. A díky tomu všemu teď přišla nabídka jít do Sparty a je to pro mě velká výzva a taky čest být v takovém klubu, jako je Sparta,“ říká ke svému přestupu David Lischka, který si v dresu Jablonce připsal 32 ligových startů a naskočil do všech šesti zápasů v základní skupině Evropské ligy UEFA.

Během roku 2018 sbíral zkušenosti ve FORTUNA:LIZE, Evropské lize a národním týmu České republiky U21. „Je to i velká zásluha kluků v kabině. Vždycky jsem měl vedle sebe někoho zkušeného, ať to byl Luděk Pernica, od kterého jsem sbíral hodně zkušeností, tak i David Hovorka nebo Tomáš Břečka. Všechno mi to moc sedlo. Evropská liga nám také hodně pomohla. Zažili jsme výborné zápasy a podívali jsme se, jak to chodí jinde v Evropě. Dokázali jsme si, že můžeme hrát s každým a určitě z toho budu čerpat i nadále,“ dodává mladý stoper v posledním povídání pro jablonecký web.

Děkujeme za krásné zápasy, kluci! Přejeme hodně štěstí v další kariéře!

Author Martin Bergman