Kubista a Tecl nadávali na množství chyb

FC Slovan Liberec FK Jablonec
4:1
HET liga, 12. kolo so 28. 10. 2017, 17:00

Rivalský souboj nedopadl výsledkově pro naše barvy dobře. Hráči po zápase litovali především vlastních chyb, po kterých Slovan otočil skore.

Kubista: Výsledek je pro nás až příliš krutej

Jak si zápas viděl?

Zápas pro nás začal dobře. Dali jsme gól, a kdyby to Tecl místo do břevna trefil do brány, asi by bylo všechno jiné. I do druhé půle jsme vstoupili dobře, ale když neproměníte šance, tak góly samy nepřijdou. Myslím si, že výsledek je pro nás příliš krutej, ale ty góly, co jsme dostali, padly jednoznačně po našich chybách a z toho se pak každé mužstvo dostává těžko.

Zmínil si se o chybách. Jak vlastně vypadá systém, jaký po vás trenér Klucký chce?

Třeba dneska jsme chtěli od začátku hrát útočný fotbal a zpočátku se nám to dařilo. Ale když přijdou takovéhle chyby, jaké děláme, tak potom může být systém jakýkoliv. Ale snažíme se hrát po zemi a dostat se rychle nahoru. Máme výsledky a předvádíme fotbal, na který se dá dívat.

Utkání bylo hodně vyhecované. Mělo říz a bylo vidět, že to je derby.

Jo, myslím si, že si diváci přišli na své. Mě jako Jablonečáka ta prohra mrzí hodně o to víc, že se zápas pro nás vyvíjel dobře.

V dalším utkání hrajete doma s Brnem, které potřebuje body a tak vás asi nečeká nic lehkého.

Žádnej zápas v lize není lehký, ale doma bychom měli vyhrávat.

Tecl: Za takové chyby nás v lize potrestá každý

Výsledek pro vás není příliš lichotivý. Jak bys zápas zhodnotil?

Začali jsme dobře a už v úvodu jsme dali branku. Liberec trochu znejistěl a my jsme ho hlavně postavili na nohy lacinými góly. Máme míč na kopačce, ten ztratíme a potom následuje penalta. Za takové chyby nás bude trestat každý. A pak si do šatny necháme opět po chybě dát druhej gól. Udržet příznivý stav do druhé půle, asi by to bylo o něčem jiném. V druhé půli jsme začali dobře, ale opět přišly zbytečné chyby, po kterých jsme dostali další dva góly, takže se mi to hodnotí těžko.

Za stavu 1:0 pro vás jsi šel sám na brankáře, přehodil si ho a míč skončil na břevně. Můžeš k tomu něco říct?

Dostal jsem dobrej míč mezi obránce a sám jsem čekal, jak to dopadne, protože to se špatně odhaduje. Bohužel tam chyběl kousek a mrzí mě hodně, že to neskončilo v brance. Kdyby to tam spadlo, asi by se zápas vyvíjel úplně jinak. Ale když vedeme 1:0, tak bychom měli hrát zkušeněji a ne si do poločasu dát dva góly.

Do druhé půle jste nastoupili s vůlí se zápasem něco udělat a měli jste tam nějaké náznaky ke vstřelení gólu.

Jo, myslím si, že jsme do druhé půle nastoupili dobře. Měli jsme tlak a Liberec jsme přehrávali. Měli jsme i nějaké šance, ale pak dostaneme laciného góla a je po zápase. To je zase jenom naše chyba, a když se toho nevyvarujeme, tak to bude špatný. Za to nás v lize potrestá každej.

Jak moc jste vnímali, že tenhle zápas je derby?

Víme o tom, že tenhle zápas je tady hodně prestižní a hodně jsme se na něj těšili. Chtěli jsme ho zvládnout, ale dopadlo to přesně naopak. Utkání se nám nevyvedlo a teď se z toho budeme muset rychle sebrat. Doma máme dva zápasy, které budeme muset zvládnout (Brno, Slavia).

Můžeš přiblížit svoji branku?

Kopali jsme roh, někdo ho ještě prodloužil a najednou jsem byl sám před brankářem. Naštěstí se mi to tam napodruhé podařilo dostat.

Liberecký trenér před zápasem říkal, že Jablonec je silný v ofenzívě. Naopak v defenzívě jste v posledních třech zápasech dostali deset gólů a to svědčí o tom, že tam je nějaký problém.

Problém to je, ale dneska jsme nebyli silní ani v té ofenzívě a potom to takhle dopadá. Budeme si muset s tím nějak poradit a bránit o sto procent líp, protože takhle to nejde.

Jak jsi viděl tu situaci, po které jste se dožadovali penalty?

Byl jsem u toho blízko. Myslím, že Perňa (Pernica) to tam hlavičkoval a domácí hráč hrál rukou. Rozhodčí nám říkal, že to neviděl. To se stane.