Kubista a Sýkora hodnotí premiéru s Příbramí

FK Jablonec 1.FK Příbram
FORTUNA:LIGA, 21. kolo po 17. 2. 2020, 18:00

Úsměvy na tvářích našich hráčů vyvolal pondělní povedený zápas a vítězství 4:0 nad Příbramí. Duel samotný hodnotí naši střelci, Vojta Kubista a dvougólový Jan Sýkora.

Vojta Kubista: Ukázali jsme, že jsme na ligu připraveni dobře

Na podzim jste v Příbrami prohráli 4:0 a dneska jste 4:0 vyhráli. V čem byl největší rozdíl?

Samozřejmě jsme měli ten ostudný výsledek z podzimu v hlavě a myslím si, že rozdíl byl v přístupu k zápasu. Soustředili jsme se na to, abychom dnešní utkání zvládli a že se to povedlo s takovýmhle výsledkem, je příjemné.

V zimní přípravě jste s nimi prohráli 3:1. Měli jste ze soupeře respekt?

Je to tak. V přípravě jsme s nimi prohráli a ten respekt tam byl. Ale dá se říct, že to byla příprava. Dneska jsme dokázali, že jsme na ligu připraveni dobře.

Jak si viděl svůj gól?

Vyplaval tam odražený balon a snažil jsem se ho co nejlíp trefit. Podle toho, jak to tam spadlo, tak to vypadalo docela hezky. Dal jsem gól a vyhráli jsme, jsem spokojený.

Ještě předtím si tam měl obrovskou šanci, ale tvrdá střela šla vysoko nad.

Šance to byla obrovská a sám jsem byl překvapený, že se nepískal ofsajd, protože jsem si myslel, že jsem tam byl. Těžko říct…

Ale měl jsem to řešit líp. Ne ránou, ale obhozením brankáře.

Jste na třetím místě a před čtvrtým celkem máte náskok pěti bodů, což je příjemné.

Je příjemné, že máme odstup, ale když se kouknete na tabulku, tak od devátého místa je tam jen sedm nebo osm bodů. V tříbodovém systému dvakrát prohrajete a můžete být sedmí, osmí.

Často si hrával spíš defenzivního záložníka, ale dneska si hrál dost vysoko a v napadání si často doplňoval Martina Doležala. Jak se ti dneska hrálo?

Mně to docela vyhovuje. Už v přípravě jsme to takhle zkoušeli a docela to šlo. Cítím se tam dobře. Ale jestli hraju ofenzivního nebo defenzivního záložníka, na tom nezáleží. Já jsem hlavně rád, že jsem na hřišti a vždycky se budu snažit na jakémkoliv postu odevzdat maximum.

Jan Sýkora: Lehké góly? Možná z tribuny, ale na hřišti to tak nevypadá

Honzo, jaký byl dnešní soupeř?

Už před zápasem jsme věděli, že nás čeká těžký soupeř. Prohráli jsme s ním první utkání na podzim a i v zimní přípravě a věděli jsme, že se nám proti němu hraje špatně. Ale hodili jsme to za hlavu a chtěli jsme se prezentovat naší hrou a myslím, že se nám to podařilo. Dopředu nás hnali i diváci a jsme rádi, že jsme se jim odvděčili čtyřmi góly.

Jablonec o tebe moc stál, abys tady na jaře zůstal a dnešními dvěma brankami si se asi odvděčil tím nejlepším způsobem.

Když mi nevyšly nabídky ze zahraničí, tak jsem taky stál o to, abych šel sem. Chci tady pokračovat, protože se tady cítím dobře. V celým klubu jsou dobrý lidi a máme tady dobrou partu.

Všechny góly se střílí těžko, ale dneska se zdálo, že ty tvoje góly byly hodně lehké a dával si je do prázdné brány.

To se vám zdá. Kdybyste tam byl, tak byste mluvil jinak…(smích). Při prvním gólu jsem se snažil, abych to dobře trefil, protože to přede mnou hodně skákalo. Takovýhle situace jsou nejhorší a navíc jsem to kopal pravačkou. Při druhém gólu jsem běžel za míčem, protože jsem si myslel, že to brankář na nerovném terénu třeba netrefí. Což se stalo a pak už to bylo lehké dát to do brány. Takže z tribuny se to asi zdálo lehké, ale na hřišti to tak nevypadá.

Navíc na terénu, který po zimě ještě není v ideálním stavu.

No přesně. Míč na tom skáče a s chybou se musí počítat. Vůbec však nechci říct, že bylo hřiště špatně připravené, ale byl to první zápas po zimě a s nerovností se musí počítat.

Mysleli jste hodně na to, že jste podzimní zápas v Příbrami nezvládli a dneska byl čas na odplatu?

Samozřejmě jsme věděli o tom, že jsme tam prohráli 4:0 a že jsme tam podali špatný výkon. Chtěli jsme to dneska napravit a jsme rádi, že se to po dobrém výkonu podařilo. Navíc nám dneska hodně pomohli fanoušci. I když jich moc nepřišlo, fandili a jsme rádi, že jsme je nezklamali.

Mohli jste dát pět gólů, ale v závěru Martin Doležal nedal penaltu a po zápase byl hodně zklamaný.

Martinovi jsme všichni přáli, aby dal gól a vedl střeleckou tabulku, ale i takovéhle nešťastné okamžiky ve fotbale jsou. Já mu moc přeju, aby soutěž o nejlepšího střelce vyhrál, a my mu v tom budeme pomáhat tak, jako jsme se mu snažili pomáhat doteďka. Věřím, že mu to tam bude padat v jiných zápasech.

V prvním poločase si tam mohl běžet sám na branku, ale pomezní rozhodčí odmával chybně ofsajd. Věděl si hned, že to ofsajd nebyl?

Určitě jsem to hned věděl. Rozhodčí se zmýlil, ale v té chvíli to musíte nechat být, hrát dál a věřit tomu, že další příležitosti ještě přijdou. Naštěstí přišly.