Rozhovor
26
listopad
2021

Kratochvíl: Šanci máme stále docela velikou


Po zdravotních komplikacích se středopolař Miloš Kratochvíl vrátil do jablonecké sestavy a svým čtvrtým gólem v pohárové Evropě zajistil Jablonci bod s Alkmaarem za remízu 1:1.

Evropská konferenční liga UEFA - skupina D | 5.kolo


1
:
1
1:1

Branky JAB: 7. Kratochvíl

Branky ALK: 43. Evjen


Tvůj gól si přesně takhle zamýšlel?

Měl bych asi říct že jo, co (úsměv)? Já tam takhle na tu první tyč chodím vždycky a Krobis (Krob) to ví. Jestli mě hledal, to nevím. Ale trefil jsem to tak, jak jsem chtěl. Pro brankáře je to hodně nepříjemné. Za mě to byl hezký gól a ne gólmanova chyba.

Na evropské scéně se ti gólově poměrně daří.

Já jsem rád za každý gól. V Konferenční lize mám čtyři, ale v domácí lize je to zatím málo. Je hezké, že v Konferenční lize jsem nějaké góly dal, ale chci přidat v lize a pomoci týmu.

Bylo těžké vyrovnat se s tím, že Alkmaar většinu zápasu držel více balon?

Když vám balon nepůjčují, tak furt běháte bez něj. Přebíráte si hráče dopředu, dozadu do stran. Furt jenom bráníte. A pak když balon dostanete, tak je to hodně složité, protože všichni jsme dost zafunění. Pak s tím míčem něco dělat vepředu ve sprintu je složité. Něco si dovolit samozřejmě pak těžké není, ale je to dost i o psychice, někdo formu má, někdo ne. Musíme si přiznat, že Alkmaar kvalitu měl. Hrál dobře s balonem a bylo těžké jim ho vzít. Naši trávníkáři dnes asi udělali maximum, ale bylo to hodně měkké, skákalo to. Těžko se na tom běhalo, i to nám bralo síly. Ale bylo zajímavé, že i na tom dokázal hrát Alkmaar dobře kombinačně.

Byl velký problém, když musel už po čtvrthodině hry nuceně střídat krajní záložník Pleštil?

Přiznám se, že vůbec nevím, o co tam šlo. Vůbec jsem neregistroval, že tam ležel. Prý je v nemocnici na vyšetření, ale zatím nic moc nevíme. Byla to pro nás ztráta, přišel tam narychlo Malina (Malínský) a nastoupil tam do toho dobře. Je to škoda, když se musí takhle brzo střídat.

Po dnešních zápasech jsme klesli na třetí nepostupové místo. Jak vidíš vývoj v tabulce naší skupiny?

Je důležité, že jsme dneska neprohráli. Víme, že Dánové vyhráli. Známe cestu a víme, že budeme potřebovat vyhrát a Randers ztratit. Možná bude stačit i remíza, kdyby Dánové prohráli o nějaké góly. Určitě ale nemůžeme jet do Kluže s tím, že tam budeme hrát na remízu. Ještě když se vrátím zpět, je strašná škoda toho domácího zápasu s Randers, jak jsme tehdy inkasovali na 2:2 na konci. Šanci postoupit teď máme a myslím si, že docela velkou. Do Kluže určitě pojedeme s tím, že chceme postoupit.

Osobně si chyběl pro zdravotní komplikace v neděli na Slavii, teď v týdnu už byl tvůj zdravotní stav v pořádku?

Měl jsem tam menší zdravotní problém. Rozhodovali jsme se až ráno v den zápasu. Předtím jsem netrénoval a možná i proto jsem toho měl pak na konci měl plné zuby, musel jsem střídat a zase se mi to trochu ozvalo. Doufám, že do dalšího zápasu to bude dobré.

Fotogalerie


Související zprávy


Sdílej


Výhody registrace

  1. Pravidelný newsletter do emailu. Už vám nikdy nic podstatného neunikne!
  2. Přístup do diskuzního fóra.
  3. Možnost klást dotazy vedení klubu.
  4. Účast ve speciálních soutěžích o ceny (pouze pro registrované).
Registrace zde

Facebook

Twitter


O webu | GDPR | Kontakt | RSS | Nastavení cookies

© 2014-2022 FK Jablonec. Všechna práva vyhrazena.