Kratochvíl: Nezařvali jsme si, jsme v půlce

FK Jablonec MŠK Žilina
Play-off UECL, 1. kolo čt 19. 8. 2021, 20:00

Miloš Kratochvíl zatížil v prvním zápase playoff Evropské konferenční ligy konto Žiliny dvěma góly a daleko nebyl ani od zkompletování hattricku.

Byl to tvůj životní zápas?

Asi jo, dal jsem dva góly a mohl jsem dát i tři. Nehodnotím to ale vůbec tak, že já jsem dal dva góly, důležité je to pro nás jako pro tým a pro celý klub. Pro všechny co jsme tady, je to pro nás strašně důležité, po té špatné sérii. Jsme v půlce, tohle je pro nás důležitý krok.

Byl poločas 4:0 z říše snů?

Samozřejmě. Tohle asi nikdo nečekal. Dobře jsme se připravili a přečetli jejich hru. Sbírali jsme balony nahoře a z toho pramenily i některé ty góly. Poločas 4:0 byl nádherný. Chtěli jsme ještě nějaké góly přidat v druhém poločase, ale oni taky přidali, neměli už co ztratit. Ale konečný výsledek 5:1 je krásný.

Co chybělo abys zkompletoval hattrick?

Moc jsem to nečekal, ale Pilka (Pilař) mi to krásně vrátil. On ten jejich hráč stál prakticky v bráně přede mnou, já jsem ho musel obstřelit, věděl jsem, že to asi půjde vedle. On mi stál přesně v trase brány. Moc místa tam nebylo, ale dát to šlo, takže mě to mrzí.

Překvapila vás Žilina svou hrou?

Oni to hrají odzadu a snaží se to rozehrát, ale my jsme na ně dobře nalezli. Dobře jsme je dostupovali a dařilo se nám sbírat balony. Myslím si, že ten zápas byl dost o nás, že jsme jim nic nepovolili. Myslím si, že jsme hráli dobrý zápas.

Jsme v poločase cesty, ale postup do skupinové fáze je blízko. Budete teď krotit přehnaný optimismus?

My jsme si teď ani po zápase nezařvali, protože víme, že jsme v půlce a takto to i bereme. Ten výsledek je krásnej. Jedeme tam, budeme hrát na umělce, kde jsou oni ještě o třídu lepší. Určitě to tam bude ještě těžký zápas.

Jak moc může odvetu zkomplikovat fakt, že se bude hrát na umělé trávě?

Co já si pamatuju Žilinu ještě ze svého působení na Slovensku, vždycky hrála na umělce. Jsou na ní zvyklí, pro nás to bude určitě jiné.