Rozhovor
17
září
2020

Kouč byl zklamaný z individuálních chyb


Mluvil tiše, než bývá zvykem. Kouč Jablonce Petr Rada nesl vyřazení našich barev v druhém předkole Evropské ligy na půdě Dunajské Stredy velmi těžce.

Trenér Dunajské Stredy Bernd Storck dovedl tým Dunajské Stedy poprvé v klubové historii do 3. předkola Evropské ligy a postup si také proto náležitě užíval. „Jablonec hrál tvrdě ale fér. My jsme bojovali a šli jsme za gólem. Dali jsme pěkný gól v úvodu, bohužel jak já říkám, přišel takový pingpongový vyrovnávací gól. Pak došlo po našem nedorozumění k druhému gólu Jablonce. Ale dokázali jsme se vrátit do zápasu, snažili jsme se a povedlo se nám vyrovnat. Jenže přišla pro nás smolná penalta po diskutabilní ruce ve vápně. Ale šli jsme dál a hráči se snažili, po vyrovnání jsme ještě trefili břevno. Viděl jsem na hráčích, že můžeme vyhrát v prodloužení. Po výkonu v nastaveném čase je náš postup dle mého zasloužený. Přepsali jsme historii, jsme ve 3. předkole Evropské ligy. Toto vítězství si musíme vychutnat,“ uvedl bezprostředně po skončení zápasu německý kouč Dunajské Stredy. Tomu se náramně vyplatilo zařazení do zápasu čerstvé posily útočníka Nicolaescua, který se prosadil po příchodu na hřiště hned dvěma góly. „Jsem velmi štastný, že přišel do našeho klubu. Měli jsme velmi krátkou dobu na to, abychom ho připravili. Na tréninku byl překvapený, jakým stylem hrajeme. Má instinkt a nos na góly a už dnes nám dokázal pomoct,“ těšilo kouče DAC.

Velmi smutný byl po vyřazení v Dunajské Stredě náš kouč Petr Rada. „Jsem hodně zklamaný, vypadli jsme. Vstoupili jsme do toho dobře, ale dostali jsme zbytečnou branku už v 6. minutě. Vyrovnali jsme šťastnou tečovanou brankou a tím jsme se vrátili zpátky do zápasu. Pak to bylo z naší strany slušné. Chtěli jsme být aktivní i dál, to se nám podařilo, šli jsme do vedení Schranzem, jenže pak jsme přepustili iniciativu domácím a ti nám vyrovnali na 2:2. Zase jsme vedli z penalty, ale zase jsme přestali být aktivní a byli jsme potrestaní vyrovnávací brankou šest minut před koncem. V prodloužení jsme inkasovali dvě branky, dobře trefenými střelami,“ konstatoval Rada a pokračoval. „Dát tři branky venku, to by měl takhle zkušený tým už dovést do konce. Jsem hodně zklamaný z individuálních chyb. Ale nedá se nic dělat, vypadli jsme, stálo nás to hodně sil. Domácí byli hodně nebezpeční. My jsme pak hráli hodně pasivně, může to být i strachem o výsledek. Máme ale natolik zkušený tým, že bychom se z toho měli dokázat oklepat, zkušení hráči by si s tím měli poradit. Dnes rozhodly individuální chyby. Dlouho o dnešní porážce ale přemýšlet nemůžeme, rozebereme si to, ale musíme být hodně na špičkách. Mám trochu strach, aby se to na nás neprojevilo v následujících ligových zápasech,“ uvedl na tiskové konferenci kouč Jablonce.

Fotogalerie


Související zprávy


Sdílej


Výhody registrace

  1. Pravidelný newsletter do emailu. Už vám nikdy nic podstatného neunikne!
  2. Přístup do diskuzního fóra.
  3. Možnost klást dotazy vedení klubu.
  4. Účast ve speciálních soutěžích o ceny (pouze pro registrované).
Registrace zde

Facebook

Twitter


O webu | GDPR | Kontakt | RSS

© 2014-2021 FK Jablonec. Všechna práva vyhrazena.