Komplikovali jsme si to vlastními chybami

FK Jablonec FC Zbrojovka Brno
MOL Cup, 3. kolo út 1. 10. 2019, 16:30

Včerejší postup před Zbrojovku Brno zhodnotili v pozápasových rozhovorech naši útočníci Martin Doležal a Jan Chramosta.

Doležal: Postup jsme si zbytečně zkomplikovali vlastními chybami

Máte za sebou těžký pohárový zápas. Souhlasíš?

Samozřejmě. Věděli jsme, že nás čeká těžkej zápas, ale udělali jsme si to sami svými chybami. Vedeme 2:1 a místo toho, abychom zápas měli pod kontrolou, tak si dáme prakticky vlastní gól. Pak čekáme do poslední minuty, jestli gól dáme. Naštěstí se to ke mně odrazilo a trefil jsem prázdnou bránu. Tyhle pohárový zápasy jsou ošidný, ale nakonec jsme to zvládli.

Musel si jako kapitán za Tomáše Hübschmana mužstvo povzbuzovat z obavy o výsledek?

Nemusel. On to povzbudí trenér sám. My jsme věděli, že jsme na tom herně lepší než Brno, které jen čekalo na naše ztráty a chodilo do brejků. Bylo otázkou času, kdy gól dáme, ale opět se vracím k tomu, co jsem řekl. Zbytečně si to komplikujeme vlastními chybami.

Jak moc pomohl Honza Chramosta?

Já jsem čekal, že bude dneska hrát od začátku, ale trenér nechal podobnou sestavu jako ve Zlíně. Pak ho tam dal a on prokázal, že je zabiják. Když se dostane do šancí, tak je proměňuje. Když bude góly dávat, snad šanci dostane.

Jak to bylo před tím třetím gólem. Tam ti nahrával Chramosta?

Nevím, jak se to tam semlelo, protože tam byli tři nebo čtyři hráči. Myslím si, že Kryštůfek to chtěl odehrát, ale balon netrefil a já se už jen soustředil na to, abych to proměnil.

Chramosta: Po delší době jsem si to na hřišti užíval

Honzo, dneska si na hřišti pobyl delší dobu než obvykle. Nečekal si, že tam půjdeš už od začátku?

Tak myslel jsem si, že to trenér prostřídá víc, ale je to jeho rozhodnutí a musíme ho respektovat. Nakonec jsem rád, že jsem na hřišti pobyl delší dobu než obvykle. Když jsem dostal šanci, tak jsem se snažil předvést to nejlepší.

Co ta tyčka, po které pak padl gól?

Snažil jsem se to dát na přední tyč nahoru, to nemají brankáři rádi. Naštěstí se to odrazilo přímo k Jovovi a ten dal gól.

Bylo vidět, že jsi hodně nabuzený.

Jo. Šel jsem na hřiště a chtěl jsem dát gól. To se mi nepovedlo, ale aspoň jsme vyhráli.

Je možné, že ti takovýhle zápas zvedne sebevědomí?

Nevím, jestli to má do budoucna nějakej význam, ale jsem rád, že jsem mohl nastoupit na delší časový úsek. Dá se říct, že jsem si to užíval. Na dnešní výhře byl důležitý postup, takže spokojenost.