Kolektivní výkon, culil se strůjce výhry Pilař

FK Jablonec CFR 1907 Cluj
1:0
Evropská konferenční liga UEFA, 1. kolo čt 16. 9. 2021, 21:00

Prvního domácího vítězství ve skupině evropských pohárů se naši fotbalisté dočkali proti rumunské Kluži. Jak zápas viděl výborně hrající záložník Václav Pilař?

Výborná první půle. Nebáli jste se, že se vám ty zahozené příležitosti vymstí?

Vstoupili jsme do toho zápasu opravdu velmi dobře. V kabině jsme si v poločase říkali, že to bylo škoda. Měli jsme tři stoprocentní šance, dávno jsme mohli vést minimálně 1:0. Bylo ale důležité, že jsme dobře kombinovali a z toho pramenili naše šance. Bylo důležité, že jsme se do těch šancí dostali, druhá věc byla, že jsme je neproměnili. Ale celkově ten první poločas byl z naší strany výborný.

V začátku druhé půle přišla penalta a vyloučení hostujícího kapitána. Ty jsi byl poměrně blízko.

Za mě byla penalta úplně jasná. Viděl jsem, že bude, bylo to úplně evidentní. Vím, že to viděl rozhodčí za brankou. Byl jsem o penaltě také přesvědčen a řval jsem na rozhodčího. Tahle situace nám pomohla, oni šli do deseti. Jenže my jsme měli takovou hluchou dvacetiminutovku.

V 65. minutě nás famózním zákrokem podržel brankář Hanuš.

Propadli jsme tam ze standardní situace, Hany nás tam podržel krásným zákrokem. Byli jsme za to moc rádi! Máme brankáře, co nás takhle podrží.

Další velkou šanci měli hosté v páté minutě nastavení.

Strašně jsem si přál, abychom ten výsledek udrželi. Přicházely tam dlouhé auty a my jsme věděli, že Kluž má nebezpečné standardní situace. V nastavení jsme tam měli trochu štěstí, poslední situaci jsme dobře nezvládli.

Trenér soupeře po zápase zmínil, že takto agresivním stylem, jakým na ně vyrukoval Jablonec, žádný tým v rumunské soutěži nehraje. Byl záměr takto hrát?

Viděli jsme porážku Kluže v posledním ligovém zápase v Botosani. Na Kluž hráli takový vysocí siloví hráči a ukopali to. Asi jim nevoní hrát do těla. Věděli jsme to, a říkali jsme si, že každý musí předvést zodpovědný výkon, hráče soupeře dorážet a dostupovat, protože oni to jsou někdy hračičky. Tímto stylem jsme chtěli eliminovat jejich techniku.

Jak si teď užíváš výhru na začátku skupinových bojů?

Jsem rád, že jsem pomohl týmu ke třem bodům. Strašně si to užívám. Přestup do Jablonce mi pomohl. Už minulou sezonu jsem se tu cítil skvěle. Máme tu super partu. Samozřejmě i důvěra je důležitá. Já se cítím moc dobře, i když někdy mívám zdravotní problémy, tak si to tady užívám.

Myslíš si, že máš reprezentační formu?

(úsměv) Za mě to byl dneska kolektivní výkon. Jsem rád, že jsem jedním z článků toho výkonu. První poločas totiž snesl náš výkon velké měřítko. Hluché místo jsme paradoxně měli, když oni hráli o deseti. Osobně mám vždy nejvyšší cíle, samozřejmě, že bych ještě rád nakoukl do reprezentace, neříkám že ne.

Pomohlo ti, že jsi vynechal nedělní zápas s Karvinou?

Měl jsem drobnější zdravotní problém. Pomohlo mi, že mi trenér dal volno. Mohl jsem se připravit a stoprocentně uzdravit na dnešní zápas.