Ke třem bodům jsme měli blízko, litoval Rada

MFK Karviná FK Jablonec
FORTUNA:LIGA, 12. kolo út 15. 12. 2020, 14:00

Trenér Rada po dnešní remíze 2:2 v Karviné litoval ztracených bodů ze závěru zápasu. Na tiskové konferenci také vysvětloval přestřelku mezi lavičkami.

Kouč Karviné Juraj Jarábek hodnotil úterní remízové utkání následovně. „Zápas pro nás nezačal dobře. Po brejkové situaci šel Jablonec do vedení. Chtěli jsme vycházet ze zabezpečené obrany do protiútoků. U některých hráčů mi přišlo, jako by hráli přátelský zápas. Chyběly emoce, nasazení a souboje. Celý druhý poločas jsme byli lepší, bohužel jsme inkasovali podruhé, tentokrát z kopačky Doležal, to je pan útočník. Moje mužstvo ukázalo charakter, dokázali jsme vyrovnat. Jablonec nevěděl kam dřív skočit. Možná to mohlo být i 3:2 pro nás, tak jako Jablonce hrál o víkendu s Plzní. Jablonec má kvalitu, právem je tak vysoko v tabulce. Byl to kvalitní a emotivní zápas,“ konstatoval kouč Jarábek, který se také vyjádřil k přestřelce mezi lavičkami. „Emoce k fotbalu patří. Možná to byla taktika, abychom Petra rozhodili a to se nám povedlo. Ale úmysl to nebyl. Petra si vážím. Možná hosté byli trochu rozladění a nezvládli ten závěr,“ překvapil trenér domácích.

Náš lodivod Petr Rada litoval závěrečných minut, kdy náš tým ztratil vyhraný zápas. „Jsem zklamanej, protože jsme vedli 2:0 ještě sedm minut před koncem. Ta první domácí střela byla nádherná. Karviná se tím dostala do hry a potrestala nás v 90. minutě gólem na 2:2. Už v prvním poločase jsme tam měli určité pasáže, kdy jsme tam nevyřešili brejkové situace. V druhém poločase domácí hráli na tři obránce. Né že bychom se ukolébali, ale euforie domácích byla znát, měli tam hodně vysokých postav. Odolávali jsme, ale neubránili jsme ty dvě závěrečné situace. Bod je příjemnej, ale dostat dvě branky v závěru, z toho jsem zklamaný. Vezeme bod z Karviné, ta je nepříjemným soupeřem. Jeli jsme sem s respektem, ke třem bodům jsme měli nakročeno velmi blízko,“ litoval trenér Jablonce, kterého zarazilo počínání domácí lavičky v průběhu druhého poločasu. „Nikdo ať si nevšímá lavičky soupeře. Aby tu na nás lavička domácích nadávala, to si nemůže nikdo dovolit. Já budu vždy bránit svou lavičku. Je tu pořadatel, který se chová jako prase. Ať si trenér soupeře všímá rozhodčího a né nás. Tohle je nepřípustné. Já nikoho neurazil a já nakonec dostal kartu,“ zlobil se kouč Jablonce, který musel i v průběhu hry řešit zranění středopolaře Kubisty. „Ještě nevíme o co jde. Uvidíme až se vrátíme. Bohužel, v zápase nemohl pokračovat,“ vysvětlil Rada.