Pozvánka
17
listopad
2017

Karviná vyměnila před naším duelem kouče


Poslední reprezentační pauza letošního roku je za námi, HET liga má před zimním spánkem na programu poslední tři podzimní kola. Náš Jablonec se v neděli představí po nejdelší možné cestě v Karviné.

HET liga 2017/2018 | 14.kolo


2
:
1
0:1

Branky KAR: 53. Filip Panák, 77. Jan Kalabiška

Branky JAB: 36. Stanislav Tecl


Jablonečtí se k nejvzdálenějšímu stadionu vydají s předstihem, tak aby absolvovali 360 km dlouhou cestu bez větších známek únavy. V Karviné nečeká naše fotbalisty lehké utkání. Loňský nováček si v premiérovém ligovém ročníku vedl dobře a skončil bez obav sestupu na desáté příčce. Druhý ročník ale bývá pro nováčky těžší, a týká se to také našeho nedělního soupeře.

Tým z druhé ligy vytáhl na ligové výslunní exjablonecký hráč a kouč Jožka Weber. S týmem byl chválen za předváděnou hru, jenže v letošním roce k ní chyběl větší bodový zisk. Slezané nezačali ani letos špatně, k domácím vítězství s Jihlavou a Brnem ale nedokázali přidat prakticky žádnou další bodovou injekci ze zápasů hraných na cizích hřištích. V říjnu a v listopadu tým navíc padl ve čtyřech zápasech v řadě, k tomu navíc vypadl v MOL Cupu. Vše vygradovalo před reprezentační pauzou po tvrdém ligovém direktu na Dukle, kde Karviná vedle ještě v 55. minutě 2:0, ale nakonec prohrála 2:3. Funkcionáři se proto rozhodli po třech letech a pěti měsících odvolat od A-týmu kouče Webera. Jeho místo do konce podzimu obsadili sportovní ředitel klubu Vlk a dosavadní asistent Mucha. „Jedná se zatím o dočasné řešení, cítili jsme, že musíme něco udělat, po tom, co se nám stalo na Julisce,“ vysvětlil změny nový kouč a současný sportovní ředitel Lubomír Vlk. Jeho trenérský kolega Josef Mucha přiznává, že karvinští využili reprezentační přestávku k pohovorům s hráči a uklidnění situace. Karviná je totiž o osmi body mezi trojicí klubů na samém chvostu ligové tabulky. „Čtrnáct dní jsme se poctivě na ten zápas připravovali. Jablonec má svou kvalitu a hraje v horní polovině tabulky. Jsou hodně nebezpeční směrem dopředu. Ale my nejsme v komfortní situaci a jediným cílem je pro nás tříbodové vítězství,“ má jasno Mucha.

Jablonečtí pohledem kouče Zdeňka Kluckého tuší, že je v Karviné nečeká vůbec lehká úloha. „Změnili trenéra, takže to je pro nás trochu nepříjemné. Je otázka, jaká bude teď taktika a s čím na nás nastoupí. Nový trenér může všechno změnit. Na jaře jsme tam vyhráli, ale Karviná nehraje špatně, jen nedává góly. Určitě tam chceme bodovat, uspět a udržet se v tabulce nahoře," plánuje jablonecký lodivod Klucký.

Oba loňské vzájemné zápasy jsme zvládli v plném bodovém zisku. Doma jsme v hokejové přestřelce slezský tým porazili 5:3, v odvetě jsme v Karviné zvítězili v samém závěru ligy 2:0 góly Martina Doležala.


Utkání začíná v neděli 18. listopadu od 15 hodin na Městském stadionu v Karviné

Rozhodčí: Nenadál - Koval, Flimmel

Delegát: Racek, Šotek

Související zprávy


Sdílej


Výhody registrace

  1. Pravidelný newsletter do emailu. Už vám nikdy nic podstatného neunikne!
  2. Přístup do diskuzního fóra.
  3. Možnost klást dotazy vedení klubu.
  4. Účast ve speciálních soutěžích o ceny (pouze pro registrované).
Registrace zde

Facebook

Twitter


O webu | GDPR | Kontakt | RSS

© 2014 FK Jablonec. Všechna práva vyhrazena.