Kapitán chce získat co nejvíce bodů do 30. kola

FC Slovan Liberec FK Jablonec
FORTUNA:LIGA, 27. kolo ne 7. 4. 2019, 15:30

S kapitánskou páskou na paži povede Tomáš Hübschman do prestižního 50. Podještědského derby jablonecký tým. Jak vidí situaci před derby i klíčový boj o evropské poháry?

Kapitáne, jaká jsou tvá očekávání před jubilejním 50. derby střetnutím?

Těším se jako ostatně na každý zápas. Doufám, že přijdou lidi a bude dobrá atmosféra. To patří ke každému derby. Hraje se jako vždy o tři body a v této fázi se ještě nic velkého nerozhodne. Nám by tři body pomohly udržet se ve čtyřce a minimálně pak v první šestce, abychom měli šance bojovat o evropské poháry.

Podzimní souboj na Střelnici ale vítěze nenašel po bezbrankové remíze, i protože jste neproměnili pokutový kop.

Byli jsme lepší, ale pokud nedáte gól, nemůžete vyhrát. Někdy nás toto provází, máme převahu, ale chce to dát branku. Musíme se tam víc cpát, nebo být klidnější v zakončení.

Padnou tedy teď nějaké branky?

Góly jsou hodně důležité pro všechny. Zápasy 0:0 někdy přicházejí. My i fanoušci by byli rádi radši za výsledek 5:5 než 0:0. Zas ale nevím jak trenéři (úsměv). Každý tým se snaží ten gól vstřelit, otázkou je, co protivník dovolí. My se budeme snažit v Liberci nějaký gól dát a uvidíme jaké možnosti v tom zápase budou.

Jak na vás působí Slovan v Liberec v letošní sezoně?

Třeba na Slavii odehráli s dobrým soupeřem dobrý zápas, a nakonec i dobrý výsledek. Uhrát na hřišti Slavie jakýkoliv bod je v téhle situaci pro každého dobrá vizitka. Mají silný tým i silného ducha, protože dokázali srovnat. V tom zápase samozřejmě měli i trochu štěstí, ale to přeje odvážným. Na jaře bodují a dá se říci, že klepou na první šestku, která je asi jejich cílem. Je to tam hodně vyrovnané. Myslím si, že budou v každém zápase bojovat o to, aby se do první šestky probojovali.

Jednou z klíčových osob soupeře je útočník Kozák, který ale nebude moc hrát kvůli karetnímu trestu. Je to pro vás výhoda?

Odpověděl bych podobně jako oba trenéři na tiskové konferenci. Bude tam místo něj někdo jiný, kdo čeká na šanci. Libor je kvalitní hráč, na jaře se mu dařilo a dával branky. Bude pro ně asi i důležitý do kabiny, protože má vůdčí schopnosti. Na hřišti pomáhá spoluhráčům zkušenostmi. Tím asi trochu ztratí. Ale na druhou stranu může přijít nový hráč, který bude mít obrovskou chuť trenérovi dokázat, že tam patří. Je to takové nevyzpytatelné, těžko říct.

V posledním kole jste se konečně trochu rozstříleli gólově. Cítíte, že se dostáváte do té správné pohody?

Doufám že jo a hned nás to trochu uklidnilo. Góly jsme dali docela rychle a pak jsme měli klid. To se nám předtím v žádném zápase moc nestávalo. Většinou jsme s každým neměli žádný komfortní náskok, takže jsme museli dávat pozor na každou standardku. Když jsme s Příbramí ve 49. minutě dávali na 3:0, byl cítit větší klid z mančaftu. Některé situace a kombinace už vypadaly tak, jak bychom se asi chtěli prezentovat.

Do konce základní části FORTUNA:LIGY zbývají už jen čtyři kola. Jak vidíš naší situaci?

Těžko říct, jak posledních pět zápasů nadstavby s tím zamíchá. Osobně si myslím, že je pro nás nejdůležitější získat co nejvíce bodů v základní části. Potom ty zápasy budou hodně těžké. Podle postavení v tabulce teď, nás budou čekat první tři mančafty venku. Když se podívám na to, kolik bodů jsme s těmito kluby udělali venku, tak to moc není. Asi nemůžeme počítat s tím, že znova vyhrajeme na Slavii, nebo vyhrajeme v Plzni a na Spartě. Vidím to prostě tak, že musíme co nejvíce bodů získat teď do 30. kola. Pak bude každej zápas takové finále.

To znamená, nejlépe vyhrát i teď na půdě věčného rivala.

Naším cílem je v každém zápase získat plný počet bodů. Vnímáme, že zbývají čtyři kola. Musíme udělat maximum, abychom se nemuseli vracet k zápasům, tak jako doma s Opavou, nešťastně v Boleslavi nebo po jedné střele Viktorie z Plzně. Pak se akorát vracíme k tomu, kde jsme ty body poztráceli, a to je pak škoda. Musíme získat co nejvíc bodů co půjde!